• info@tehranacid.com

به کیمیا تهران اسید خوش آمدید !

niklb.jpg

1

گالری  کیمیا تهران اسید
گالری  کیمیا تهران اسید
گالری کیمیا تهران اسید
گالری کیمیا تهران اسید

آبکاری نیکل

نیکل یکی از مهمترین فلزاتی است که در آبکاری به کار گرفته می شود. تاریخچه آبکاری نیکل به بیش از صدها سال پیش باز می گردد این کار در سال 1843 هنگامی که R.Rotlger توانست رسوبات نیکل را از حمامی شامل سولفات نیکل و آمونیوم بدست آورد آغاز گردید بعد از آن Adams اولین کسی بود که توانست آبکاری نیکل را در موارد تجاری انجام دهد. نیکل رنگی سفید شبیه نقره دارد که کمی متمایل به زرد است و به راحتی صیقل پذیر و دارای انبساط و انقباض، جوش پذیر بوده و مغناطیسی می باشد. آبکاری با نیکل اساسا به منظور ایجاد یک لایه براق برای یک لایه بعدی مانند کروم و به منظور فراهم آوردن جلای سطحی خوب و مقاومت در برابر خوردگی برای قطعات فولادی، برنجی و حتی بر روی پلاستیک هایی که با روش های شیمیایی متالیزه شده اند به کار می رود. مواد شیمیایی که در الکترولیت های نیکل به کار می روند عبارتند از :

• نمک فلزی (مهمترین آنها سولفات نیکل است و همچنین از کلرید نیکل و سولفومات نیکل نیز استفاده می شود.)

• نمک رسانا ( برای بالا بودن قابلیت رسانایی ترجیحا از کلریدها مخصوصا کلرید نیکل استفاده می شود.)

• مواد تامپونه کننده (برای ثابت نگه داشتن PH اصولا اسید بوریک به کار برده می شود.)

• مواد ضد حفره ای شدن (برای جلوگیری از حفره ای شدن به الکترولیت های نیکل موادی اضافه می کنند که مواد ترکننده نامیده می شوند. سابقا از مواد اکسید کننده به عنوان مواد ضد حفره استفاده می شد.)


کلمات کلیدی :

سیانور مس - مسمومیت سیانور - علائم مسمومیت سیانور - آبکاری - آبکاری با مس - آبکاری مس - روش آبکاری فلزات - آبکاری مس اسیدی - آبکاری آهن - آبکاری نیکل - آبکاری فلزات- آبکاری طلا - آبکاری کروم - اکسید مس - فروش سیانور مس - قیمت سیانور مس - خرید سیانور مس.