00982136303710

کیمیا تهران اسید
FA | EN

توضیحات description
توضیحات محصول کیمیا تهران اسید

آنتی اسکالانت چیست ؟

مشخصات محصول آنتی اسکالانت :

• نام شیمیایی : آنتی اسکالانت.

•اسامی مترادف با آنتی اسکالانت : antiscalant.

•گرید محصول : 1. آنتی اسکالانت صنعتی.

•خلوص : آنتی اسکالانت 70 % .

•شکل ظاهری : مایع زرد رنگ.

•حلالیت در آب : کاملا قابل انحلال در آب می باشد.

آنتی اسکالانت

تاریخچه آنتی اسکالانت

به مرور زمان به خاطر وجود نمک های محلول در آب ورودی به دستگاه های تصفیه آب به سبک اسمز معکوس و آب شیرین کن و ایجاد گرفتگی و رسوب در روزنه های میکرونی پلی آمید ممبران های اسمز معکوس و اصطلاحا پدیده scalling ایجاد می شود. از آن دسته موادی که بر پوسته پلی آمید ( ممبران ) رسوب ایجاد می کند، باید به کربنات کلسیم (caco3) ، سولفات کلسیم (CaSO4) ، سولفات باریم (BaSO4) و سولفات استرونیوم (SrSO4) توجه نمود. رسوبات سیلیکا (Sio2) و فلورایدکلسیم (CaF) کمتر رایج هستند اما دردسر ساز هستند. برای جلوگیری این نمک های محلول در آب بر روی ممبران به آب آنتی اسکالانت اضافه می شود.

عیوب استفاده ازآنتی اسکالانت بی کیفیت باعث کم شدن گنجایش تولید ، زیاد شدن مقدار نمک های حل شده در آب تولید TDS خروجی تولید ، بالا رفتن فشار بر پمپ های طبقاتی و کم شدن طول عمر پمپ و افزایش برق مصرف شده به دلیل افزایش مقدار آمپر، کثرت در شستن ممبران نشات گرفته از مسدود شدن و در آخر کم شدن طول عمر در ممبران ها و عوض شدن زود هنگام آن می شود.

موارد مصرف و کاربرد آنتی اسکالانت

این ماده بر پایه اسید فسفونیک می باشد و کاربردهایی دارد :

1.برای جلوگیری از تشکیل رسوب و تشکیل رسوب روی ممبران های دستگاه اسمز معکوس و سیستم های نانو فیلتراسیون بسیار موثر است.

2. در جلوگیری از TOCHAL R40 تشکیل رسوبات غیر آلی به ویژه کربنات کلسیم ، سولفات ها و آهن.

3.آنتی اسکالانت در محدوده وسیعی از شرایط کارکرد دستگاه و تا اندیس لانژلیر حدود 3 مقدار ph بین 5 تا 8.5 و مقدار سیلیکای حدود 100ppm در آب خام موثر می باشد.

طریقه مصرف

به طور پیوسته و در محل نصب فیلتر کارتریج تزریق می شود. حدود 3 ppm یعنی 3 گرم به ازای هر متر مکعب آب خام ( ورودی ) دستگاه اسمز معکوس از طریق سیستم تزریق مواد شیمیایی که روی دستگاه RO وارد می شود. مقدار تزریق توسط درجه تزریق پمپ و غلظت محلول ساخته شده تنظیم می گردد. مقدار دقیق تزریق با توجه به آنالیز آب خام و مقدار بازیابی سیستم اسمز معکوس محاسبه می گردد.

بسته بندی آنتی اسکالانت :

آنتی اسکالانت در بشکه های 200 لیتری ( 250 کیلوگرمی ) و گالن های 20 لیتری ( 25 کیلوگرمی ) و گالن های 25 لیتری موجود می باشد.

آنتی اسکالانت

ایمنی آنتی اسکالانت

خطرات :

1.از طریق استنشاق : باعث التهاب بینی و گلو می گردد و محرک سیستم ریوی می باشد.

2.اثرات پوستی : می تواند باعث التهاب شدید پوست گردد.

3.اثرات چشمی : می تواند باعث سوختگی در چشم گردیده و صدمات دائمی به چشم شود.

4.اثرات بلع : در صورت بلعیده شدن دارای اثرات زیان آور است و ممکن است باعث سوختگی در معده و سیستم گوارش گردد.

کمک های اولیه :

1.استنشاق : سریعا فرد را به هوای آزاد منتقل نمایید در صورت نیاز از تنفس مصنوعی و اکسیژن استفاده شود و مراقبت های پزشکی فراهم نمایید.

2.تماس پوستی : پوست را با مقادیر کافی آب برای مدت 15 دقیقه بشویید، لباس های آلوده شده را تعویض نموده ، مراقبت های پزشکی فراهم گردد.

3.تماس چشمی : سریعا چشم را برای مدت حداقل 15 دقیقه با مقادیر کافی آب بشویید و مراقبت های پزشکی فراهم گردد.

4.تماس بعد از خوردن : فرد را وادار به استفراغ نکنید و در صورت هوشیاری به فرد آب یا آبمیوه داده تا بنوشدو مراقبت های پزشکی فراهم نمایید.

آنتی اسکالانت

1.حفاظت چشم : از عینک های مخصوص کار با مواد شیمیایی استفاده شود.

2.حفاظت پوستی : از دستکش مقاوم در برابر آسیب های اسیدی استفاده شود.

3.حفاظت استنشاقی : استفاده از ماسک(ماسک ضد اسید) مناسب با فیلتر قابلیت حذف گازهای آلی و معدنی الزامی می باشد.

4. حفاظت اندام ها : استفاده از لباس(لباس ضد اسید)مقاوم در برابر آسیب مواد شیمیایی توصیه اکید می شود.

5. جهت جلوگیری از آسیب های احتمالی توصیه می شود در هنگام کار با مواد شیمیایی از چکمه استفاده شود.

انبارش : در جای خشک و خنک و در درجه متعادل نگهداری شود.

مقالات مرتبط Related Articles
مقالات مرتبط کیمیا تهران اسید

آنتی اسکالانت چیست

آنتی اسکالانت چیست

مواد فعالی که در واکنش های ته نشینی و رسوب زدایی به سه روش مورد استفاده قرار می گیرند. ممانعت از تشکیل رسوب : آنتی اسکالانت نمک های کم محلول را از محلول های فوق اشباع تفکیک می کند، این عمل از ابتدا مانع تشکیل رسوب نمک های محلول می شود. آنتی اسکالانت ماده ای ضد رسوب برای دستگاه Ro وجود نمک های محلول در آب ورودی به سیستم تصفیه آب موجب گرفتگی و تشکیل رسوب در روزنه های میکرونی دستگاه می شود. که اصطلاحا پدیده scaling رخ می دهد. این رسوبات که بطور معمول موادی مانند کربنات کلسیم، سولفات کلسیم، سولفات باریم، فلوراید کلسیم و ..... می باشند مشکل ساز بوده جهت رفع این معظل به آب ورودی به دستگاه RO محلول آنتی اسکالانت تزریق می شود. گرچه بهره گیری از این روش مشکل تشکیل رسوب را برطرف می کند اما اگر از آنتی اسکالانت مرغوب استفاده نشود خود مشکلات بسیاری را به وجود می آورد از جمله آن : کاهش ظرفیت تولید، افزایش میزان نمک های محلول در آب، فشار مضاعف بر پمپ های طبقاتی و کاهش طول عمر آنها، افزایش مصرف برق با توجه به بالا رفتن میزان آمپر، شستشوی متعدد دستگاه بر اثر گرفتگی. میزان عملکرد به عوامل مختلفی بستگی دارد، کیفیت آب ورودی به سیستم از مهم ترین آن می باشد.

قیمت آنتی اسکالانت

قیمت آنتی اسکالانت

دستگاه RO که در کارخانجات تصفیه آب مورد استفاده قرار می گیرند، با گذشت زمان با مشکل تشکیل رسوب مواجه می شوند که این امر پروسه تولید آب تصفیه شده را تحت تاثیر قرار می دهد. جهت رفع این مشکل متخصصین امر از محلول آنتی اسکالانت بهره می گیرند، بدین صورت که مقدار مشخصی از این محلول را در ابتدای ورود آب به دستگاه تزریق کرده که از تشکیل رسوب جلوگیری به عمل می آید. کیمیا تهران اسید عرضه کننده آنتی اسکالانت مرغوب در گالن های 20 لیتری ، 25 لیتری و بشکه های 200 لیتری می باشد. جهت دریافت اطلاع از قیمت خرید و فروش با شماره های شرکت، واحد بازرگانی تماس حاصل فرمایید.

فروش آنتی اسکالانت

فروش آنتی اسکالانت

بازرگانی کیمیا تهران اسید| فروش آنتی اسکالانت آنتی اسکالانت محصولی که در کارخانجات تصفیه آب بسیار شناخته شده می باشد، بدین جهت که آب قبل از عمل تصفیه بدلیل داشتن املاح متعدد پس از ورود به دستگاه RO موجب تشکیل رسوب شده که عمل تصفیه را با مشکل روبرو می کند. آنتی اسکالانت محلولی که به آب اضافه شده و از تشکیل رسوب جلوگیری می کند. بازرگانی تهران اسید محلول آنتی اسکالانت را با کیفیت بالا و قیمت رقابتی در بازار عرضه می کند. جهت دریافت اطلاعات تکمیلی با بخش فروش شرکت تماس حاصل فرمایید.

فرم ثبت نظر Comment Form
فرم نظرخواهی کیمیا تهران اسید

کد امنیتی