00982136303710

کیمیا تهران اسید

کاتالوگی برای دانلود وجود ندارد

اسید سولفوریک چیست Articles

اسید سولفوریک برای نخستین بار توسط جابر ابن حیان کشف شد، او با تقطیر کانی‌ های سولفات آهن این اسید را بدست آورد. این ماده دارای مولکول‌ های گشتاور قطبی است که می‌توانند با یک‌دیگر پیوند هیدروژنی برقرار کنند. پس سولفوریک اسید مایعی است با نقطه جوش بالا و هم چنین یک مایع ویسکوز محسوب می‌شود . همین شرایط مولکولی باعث می‌شوند که سولفوریک اسید به خوبی در آب حل شود و محلول‌های اسیدی مختلف تولید کند.

واکنش اسید سولفوریک با آب بسیار گرمازا است و اضافه کردن آب به سولفوریک غلیظ بسیار خطرناک است. به همین دلیل از این کار به طور مستقیم حتی به منظور رقیق کردن این اسید نیز باید خودداری کرد، بنابراین آن را با آرامی و کندی به آب اضافه می‌کنند. این موضوع بدلیل پایین بودن چگالی آب نسبت به اسید سولفوریک می‌باشد که آب میل دارد در بالای اسید سولفوریک قرار گیرد. میل اسید سولفوریک به ترکیب با آب بقدری زیاد است که می‌تواند مولکول‌های هیدروژن و اکسیژن را از بقیه ترکیبات بصورت آب بیرون بکشد.

اسیدی معدنی و بسیار قوی است که به طور طبیعی در گازهای خارج شده از آتشفشان قطرات آب به هنگام بارش با آلاینده های کارخانه ها و خودرو ها که در هوا معلق هستند واکنش می دهند و تولید اسید می کنند. اسید سولفوریک با فلزات واکنش می دهد و هر چه دما بالاتر رود میزان این واکنش بیشتر خواهد شد اما بر روی جیوه و سرب تاثیری ندارد.

کاربردهای اسید سولفوریک

 اسید سولفوریک

صنایع مهمات سازی

صنایع آبکاری

استخراج فلزات

سنتزهای شیمیایی

پالایشگاه های نفت

صنایع باطری سازی

صنایع شوینده

صنایع کشش کاری

صنایع تولید مواد شیمیایی

صنایع تصفیه روغن

صنایع تصفیه فاضلاب های صنعتی

صنایع نساجی

مواد شوینده

رنگ نقاشى

تولید کودهای شیمیایی

صنایع شیمیایی ( ضدیخ ، حشره کش ها، دارویی، احیای آلومینیوم)

صنعت آهن و فولاد

پاک کننده های مصنوعی

اسیدی کردن چاه های نفت

جداسازی مس با عیار کم

استخراج اورانیوم

چسب مصنوعی مواد رنگی نایلون رنگی

جوهر تحریر

تهیه Tio2 از ایلمنیت ابریشم مصنوعی

صنایع کاغذ سازی ( دستمال کاغذی ، روزنامه، جعبه های مقوایی، کاغذ تحریر و سایر مقواها)

مواد منفجره

اسید سولفوریک در واکنش با اسید نیتریک، یون نیترونیوم را تولید می کند که در فرآیند نیترودار کردن بسیاری از ترکیبات دیگر استفاده می شود.

فرآیند نیترودار کردن در صنایع تولید مواد منفجره مانند تولید تری نیتروتولوئن، نیتروگلیسیرین و... استفاده می شود.

اسید سولفوریک در انباره های سربی مانند باتری ماشین به عنوان محلول الکترولیت استفاده می شود.

اسید سولفوریک،یک عامل آبگیری بسیار قوی نیز می باشد.

در اکثر واکنش ها به عنوان عامل هیدراتاسیون استفاده می شود.

تولید میوه های خشک به میزان کم، از اسید سولفوریک برای جذب آب موجود استفاده می کنند.

کاربرد اسید سولفوریک در باغات پسته با هدف اصلاح شرایط ph خاک اشاره کرد.

خطرات اسید سولفوریک

اسید سولفوریک

تماس با آن باعث التهاب مخاط گلو و بینی، سردرد، عطسه، كاهش میزان تنفس یا ادم ریوی می شود.

نشانه های ثانویه بیماری شامل : ادم ریوی ، تنگی تنفس ، سیانوز ، هیپوتن سی ، برونشیت یا آمفیزم می باشد.

تماسهای مزمن و حاد ممكن است باعث التهاب شدید ، آسیب ، سوختگی ، درماتیت و تاول شوند.

تماس مستقیم با بخارات آن باعث آسیب های شدید چشمی و كوری می شود.

تماس با بخارات آن باعث ورم ملتهمه ( كنژونكتیویت )، التهاب و تحریك و اشك ریزش می شود.

تماس گوارشی حاد با اسید سولفوریك باعث سوختگی شدید دهان و مری شده و آسیب های شكمی همراه با استفراغ و اسهال خونی درپی دارد.

در اثر تورم گلو می تواند باعث خفگی شود.

غلظت های بالای اسید بلعیده شده ، می تواند باعث سوراخ شدن مری و معده گردد.

لوزی خطر اسید سولفوریک

اسید سولفوریک

با گسترش تنوع محصولات شیمیایی که بطور چشمگیری در جهان صنعتی رو به افزایش است لزوم آشنایی با خطرات این مواد را آشکار می سازد. تولید کنندگان مواد شیمیایی موظف هستند که تمامی مصرف کنندگان را با نکات ایمنی و خطرات بهداشتی محصولات خود آگاه سازند. و کلیه اطلاعات را بصورت دفترچه و یا بروشور در اختیار مصرف کننده قرار دهند. و همچنین می بایست در بسته بندی ها، نشانه و علامات اختصاری مخصوص مواد شیمیایی خطرناک را قید کنند. این نشانه ها بصورت جهانی شناخته شده است و همگی موظف به رعایت آنها هستند. انجمن حفاظت در برابر حریق آمریکا استانداری را تدوین کرده که به لوزی خطر مشهور است، لوزی خطر که بر اساس استاندارد طراحی شده است روشی بین المللی برای شناسایی خطرات مربوط به یک ماده شیمیایی خاص است تا مصرف کنندگان با استفاده از اطلاعات آن دچار صدمه و آسیب نشوند. تمامی اطلاعات بطور مختصر در یک شکل چهار گوش با نام لوزی خطر طراحی شده است، که هر قسمت آن با رنگ خاصی مشخص شده که نشان دهنده نوعی از خطر می باشد. جهت مشخص کردن میزان شدت و ضعف هر کدام از این خطرات برای لوزی اعداد صفر تا چهار تعریف شده است.

انواع اسید سولفوریک

کیمیا تهران اسید ارائه دهنده اسید سولفوریک در درصد های مختلف :

اسید سولفوریک 98 درصد

اسید سولفوریک 50 درصد

اسید سولفوریک 35 درصد

اسید سولفوریک وان

اسید سولفوریک آزمایشگاهی

قیمت خرید فروش اسید سولفوریک

اسید سولفوریک اسید معدنی بسیار قوی بوده، این اسید با هر درصدی در آب حل می‌شود. سولفوریک در گذشته به نام جوهر گوگرد معروف بوده است، واکنش اسید سولفوریک با آب بسیار گرمازا می‌باشد، اضافه کردن آب به اسیدسولفوریک غلیظ خطرناک است. زیرا در اثر حرارت حاصل از واکنش اسید و آب،آب داغ ممکن است به اطراف پراکنده شود. برای دریافت اطلاع از قیمت بروز محصول با بخش فروش شرکت تماس حاصل فرمایید.

بسته بندی اسید سولفوریک

گالن های 20 لیتری

بشکه های 220 لیتری

تانکرهای 1000 لیتری

اسید سولفوریک آزمایشگاهی در گالن های 2.5 لیتری

مقالات مرتبط Related Articles

فروش اسید سولفوریک

,فروش اسید سولفوریک در طول زندگی بشر نقش مهمی داشته لذا اهمیت اسید سولفوریک به حدی است که سالانه حدود 180 میلیون تن از آن در جهان تولید می شود. این شرکت قادر به فروش اسید سولفوریک به صورت فله و خرد در انواع بسته بندی می باشد.

اسید سولفوریک msds

,تماس این اسید با چشم، پوست آسیب های جبران ناپذیری را به همراه دارد. خوردن این اسید باعث سوختگی های شدید در دهان، مری و شکم می شود. این اسید قابل احتراق نیست اما اگر در مجاورت مواد قابل اشتعال قرار گیرد امکان آتش سوزی دارد. نحوه اطفاء حریق اسید سولفوریک پودر خشک است زیرا آب و اسید واکنش شدید داده و مقدار زیادی فیوم اسید سولفوریک و گرما تولید می کند. حتما هنگام کار با این محصول باید از لباس، دستکش، کفش، عینک ایمنی مناسب و ماسک های تنفسی استفاده کرد. در هنگام رقیق کردن اسید به آرامی اسید را به آب اضافه کنید زیرا اگر عکس این عمل را انجام دهید گرمای شدیدی تولید می شود. از شرایط انبارداری اسید سولفوریک باید آن را از ضربات فیزیکی و آب دور نگه داشت. از کاربیت ها، کلرات ها، فولمینات ها، نیترات ها، پیکریتها، پودر فلزات و سایر مواد قابل احتراق دور باشد. ,سولفوریک اسید - اسید سولفوریک چیست - فروش اسید سولفوریک - اسید سولفوریک msds - اسید سولفوریک غلیظ - اسید سولفوریک 98 درصد - اسید سولفوریک دودکننده - اسید سولفوریک صنعتی - قیمت اسید سولفوریک - اسید سولفوریک و کاربرد های آن - اسید سولفوریک در کشاورزی - قیمت خرید اسید سولفوریک - اسید سولفوریک در چرم سازی - اسید سولفوریک در رنگرزی - تولید اسید سولفوریک - اسید سولفوریک در باران - تولید اسید سولفوریک - موارد استفاده از اسید سولفوریک - کاشف اسید سولفوریک - باران اسیدی - کاشف هیدروژنکلمات کلیدی :

اسید سولفوریک غلیظ

,اسید سولفوریک ( جوهرگوگرد ) ماده ای با غلظت های متفاوت آن هر یک دارای کاربرد های خاصی می باشد. در کل تولید اسید سولفوریک در کارخانه با درصد 98 انجام میگیرد. زیرا اسید سولفوریک 98 درصد دارای پایداری بالاتری جهت نگهداری طولانی تر فراهم مینماید.همچنین در صورت نیاز خلوص های پایین تر نیز بنا به درخواست مشتری موجود می باشد.

اسید سولفوریک 98 درصد

,اسید سولفوریک 98 درصد را اسید سولفوریک غلیظ نیز می نامندکه در کارخانجات تولیدی تهیه می گردد. همچنین این شرکت امکان ارائه اسید سولفوریک در غلظت های مختلف را دارا می باشد. ولی قابل ذکر است که اسید سولفوریک با غلظت 98 درصد پایداری بیشتری جهت نگهداری بیشتر در انبارها دارد.