00982136303710

کیمیا تهران اسید
FA | EN

توضیحات discription
توضیحات محصول کیمیا تهران اسید

الکترولیت باتری نیکل کادمیوم چیست ؟

مشخصات محصول الکترولیت باتری نیکل کادمیوم :

نام شیمیایی : الکترولیت باتری نیکل کادمیوم.

فرمول شیمیایی : KOH.

اسامی مترادف : آب باتری نیکل کادمیوم.

انواع الکترولیت باتری نیکل کادمیوم :

• الکترولیت باتری نیکل کادمیوم E4، E12، E13، E21، E22، E30.

تعریف الکترولیت باتری نیکل کادمیوم

شرکت کیمیا تهران اسید تولید کننده الکترولیت باتری نیکل کادمیوم(آب باتری) در انواع مختلف با بهترین کیفیت به صورت عمده و جزئی می باشد. این محصول قلیایی می باشد و نسبت به نمونه های موجود در بازار دارای کیفیت بیشتر می باشد. لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان شرکت تماس حاصل فرمایید.

تاریخچه باتری نیکل کادمیوم

باتری های نیکل – کادمیوم ( به انگلیسی : Nickel-cadmium battery) (مخفف : NiCd یا NiCad) گونه ای از باتری های قابل شارژ هستند که در آن از اکسید نیکل و کادمیوم به صورت فلز به عنوان الکترود استفاده شده است. این نوع از باتری ها نخستین بار توسط مهندس سوئدی والدمار جانگنر در سال 1899 میلادی اختراع گردید. مصرف عمده این نوع از باتری ها در لوازم الکترونیکی چون گوشی های تلفن قابل حمل است.

انواع باتری :

1. باتری سرب اسیدی : در سال 1859 برای اولین بار توسط یک فیزیکدان فرانسوی به نام Gaston plante به عنوان اولین باتری با قابلیت شارژ مجدد به صورت تجاری به بازار عرضه شد.

2. باتری نیکل کادمیوم : در سال 1899توسط یک مخترع سوئدی به نام waldemar jungner ابداع گردید. تمایل چندانی به استفاده از این باتری ها در صنایع تا اوایل دهه 1960 وجود نداشت ولی پس از آن و با افزایش چشمگیر مصارف الکتریکی به ویژه در امریکا و ژاپن طرفدار پیدا کرد.

مواد سازنده باتری ها :

1. باتری سرب اسیدی : آند ( قطب مثبت ) از اکسید سرب (PbO2) و قطب منفی (کاتد) از سرب تشکیل شده و الکترولیت آن محلول اسید سولفوریک (H2SO4) و آب (H2O) می باشد. اسید سولفوریک خالص عموما بین 25 تا 40 درصد از کل محلول را تشکیل می دهد.

2. باتری نیکل کادمیوم (Nickel cadmium) : هیدرات نیکل (NiOOH) بخش عمده قطب مثبت را تشکیل می دهد در حالیکه کادمیوم اسفنجی عنصر غالب در مواد تشکیل دهنده قطب منفی است. محلول هیدروکسید پتاسیم در آب نیز نقش الکترولیت باتری را داردغلظت هیدروکسید پتاسیم عموما بین 20 تا 35 درصد از کل محلول الکترولیت است.

قیمت ها : @val2 حدودا بین 2 تا 4 بار گرانتر از نمونه مشابه خود از نوع سرب اسیدی هستند. البته بسته به کیفیت و تکنیک ساخت آن این امکان وجود دارد که به بیشتر از 5 برابر نیز برسد. پس چرا مصرف کنندگان بیشتری به سمت باتری های نیکل کادمیوم می روند.

طول عمر باتری ها :

یک قانون کلی در ارتباط با طول عمر اکثر باتریها وجود دارد و آن اینکه با افزایش تعداد دشارژ باتری طول عمر آن کم خواهد شد. اما هر دو باتری نیکل و سربی به عمق دشارژ نیز حساس هستند. به این معنی که اگر فرضا باتری به طور متوسط 30 درصد دشارژ شود طول عمر آن بسیار بیشتر از حالتیست که به طور متوسط تا 80 درصد دشارژ می گردد. گرچه باتری های نیکل کادمیوم بسیار گرانتر از باتری های سرب اسیدی هستند اما تعداد سیکل هایی که می توان آنها را دشارژ کرد بسیار بیشتر از باتری های سربی است.

حساسیت به دما :

خواص شیمیایی :

محلول در آب، اتانول، استون و حلال دیگر

خنثی محلول آبی،در مورد نمک های آهن برای تولید قرمز خون آهن مورد تیوسیانات آهنی نمک با اسید سولفوریک واکنش تشکیل سدیم سولفات سیانید زرد، از قبل نمک کبالت برای تولید تیو سیانات کبالت آبی عمیق نقش، با نقره یا مس برای تولید rhodanideسفید نقره ای و یا سیاه و سفید تیوسیانات رسوب آب شونده در هوا است.

محققان کشور با استفاده از یک روش دوستدار طبیعت ماده ای برای استخراج غلزات گران بهای طلا و نقره تولید کردند که در حال حاضر این ماده در بخش فعالیت های معدنی کاربردی شده است. فرید فرخ نیا، مجری طرح، ماده تولید شده در این طرح تحقیقاتی را سیانات سدیم ذکر کرد و گفت : سیانات سدیم یک ماده پر مصرف است که به ویژه در استخراج مواد گران بها چون طلا و نقره کاربرد دارد. وی، روش تولید این ماده را روش Wet عنوان کرد و ادامه داد : تولید ماده در ایران و خاورمیانه به روش های سنتی و کوره ای است که این روش آلودگی های زیست محیطی در پی دارد ضمن آنکه موجب کاهش راندمان تولید خواهد شد. فرخ نیا با بیان اینکه در روش Wet خلوص و کیفیت محصول نهایی را افزایش می دهد، خاطر نشان کرد: در این روش، مصرف انرژی کم و آلودگی های زیست محیطی آن در حد صفر است. مجری طرح به جزئیات این روش اشاره کرد و گفت : در این روش از حلال های خاصی برای ساخت سیانات سدیم استفاده می شود که این امر موجب شده است که با درجه حرارت مناسب صورت گیرد. علاوه بر آن فرایند مخلوط کردن و انتقال حرارت برای انتقال جرم بهینه سازی شده است. این محقق کاربرد عمده سیانات سدیم را در استخراج فلزات گران بها ذکر و در عین حال اضافه کرد : از این ماده همچنین در آبکاری فلزات استفاده و به عنوان یک ماده واسط در تولید برخی از مواد شیمیایی کاربرد دارد . فرخ نیا با اشاره به کاربردی شدن این محصول، خاطر نشان کرد: در حال حاضر برای استخراج فلزات سنگین از سیانات سدیم تولید شده در کشور استفاده می شود .

فرم ثبت نظر Comment Form
فرم نظرخواهی کیمیا تهران اسید

کد امنیتی