00982136303710

کیمیا تهران اسید
FA | EN

کاتالوگی برای دانلود وجود ندارد

سود مایع چیست ؟ Articles

سود مایع 50 درصد مایعی شفاف، بی بو و بی رنگ می باشد. سود پرک نیز پودری 99 درصد جامد سفید رنگ و بسیار خورنده می باشد.

این محصول کاملا محلول در آب می باشد.

سود مایع طی فرآیندی به نام کلر آلکالی یا کلر قلیایی تولید می شود که طی این فرآیند مقدار زیادی گاز کلر نیز تولید می شود که امکان جمع آوری آن نیز وجود دارد. سود پرک به میزان زیاد در آب محلول می شود و در حین انحلال گرما و بخار زیادی تولید می کند همانند فرآیند انحلال اسید سولفوریک در آب.

میزان تولید سود پرک به دلیل استفاده این محصول در جهان بسیار زیاد است زیرا این ماده در هر صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد و به عنوان ماده اولیه بسیاری از محصولات کاربرد دارد.

ماده اولیه در تولید سود پرک، سود مایع می باشد. بدین صورت که با تبخیر سود مایع سود پرک در هر خلوصی تولید می شود. همچنین چون سود خاصیت جذب رطوبت و دی اکسید کربن دارد لذا با جذب رطوبت خلوص آن کاهش می یابد. بنابراین فروش این مایع در مخازن کاملا ایزوله صورت می گیرد.

خطرات سود مایع :

این محصول بسیار خطرناک بوده :

1. در صورت بلعیده شدن سدیم هیدروکسید (مایع و جامد) می تواند بسیار خطرناک باشد و سبب تحریک سیستم تنفسی شود. شدت خطرات زمانی قابل درک است که موجب سوختگی و تحریک این اعضا در صورت تماس با آن شود.

2. اگر NaOH از طریق دهان بلعیده شود موجب ایجاد سوختگی های متعددی در داخل دهان می شود. همچنین در صورت بلع کامل باعث همین تاثیرات در گلو و دیگر اعضا نظیر معده می گردد.

3. سود مایع می تواند با فلزات واکنش داده و تولید هیدروژن کند که سبب آتش گرفتن در صورت حضور اکسیژن می شود.

4. با توجه به اثرات سمی آن، می تواند موجب خونریزی، استفراغ و اسهال شده و موجب افت فشار خون گردد.

5. استنشاق هیدروکسید سدیم می تواند موجب تحریک دستگاه تنفسی شده و موجب افت فشار خون گردد.

6. آبریزش بینی، تب، گلو درد و عطسه، برخی از مضرات تماس با این ماده شیمیایی هستند.

7. زخم و اسکار بر روی پوست جزء خطرات رایج NaOH (سود پرک) است. سود مایع بسیار خورنده و میتواند سبب تخریب لایه های عمیق پوست شود.

8. اگر چه ترکیبی آتش زا نیست ولی در صورت تماس با مواد قابل احتراق ممکن است آتش بگیرد. در هر صورت بهتر است از این مواد دور نگه داشته شود.

9. نه تنها پوست بدن، بلکه هیدروکسید سدیم سبب ایجاد خوردگی کف پوش های چوبی و سطوح رنگ شده نیز می شود.

10. چشم در صورت تماس با سود پرک آسیب می بیند و باعث موارد مختلفی نظیر گلوکام، آب مروارید و کوری دائمی می شود.

11. هر نوع قرار گیری در معرض سود پرک، حتی مقادیر کم، می تواند سبب مشکلات حاد تنفسی گردد.

12. نشت گاز هیدروکسید سدیم در محل های بسته، ممکن است موجب انسداد ریوی و بسته شدن راه های هوایی افراد شود.

کلمات کلیدی :

کلمات کلیدی

سود سوز آور- فروش سود پرک-فروش سود سوزآور-قیمت سود پرک- سود سوزآور در جدول- شیرین کردن زیتون با سود سوزآور-ایمنی سود پرک-تولید سود پرک-سود پرک در شیراز-سود پرک در اصفهان-موارد استفاده و کاربرد سود پرک-بسته بندی سود پرک- سوختکی با سود پرک-سود مایع چیست- کاربرد سود پرک در صنعت چرم -سود پرک- معرفی سود مایع-سود پرک 99 درصد- سود پرک کاستیک- تولید کننده سود پرک- فروش سود پرک در اصفهان-خریدار سود پرک 20 درصد- مرکز پخش سود پرک- فروش عمده سود پرک- مصارف سود پرک- سود جامد پرک-فروشنده اصلی سود پرک-موارد استفاده از سود پرک-سود پرک جامد-قیمت سود پرک جامد-سود پرک چیست-قیمت سود-سود پرک کاستیک چیست- سود کاستیک گرانول- کاربرد سود پرک-محلول سود مایع چیست-سود جامد-سود کاستیک

محصولات مرتبط Related products