00982136303710

کیمیا تهران اسید

توضیحات description
توضیحات محصول کیمیا تهران اسید

سولفات پتاسیم چیست ؟

تعریف سولفات پتاسیم

سولفات پتاسیم با فرمول شیمیایی K2SO4 ترکیب شیمیایی با شناسه پاپ کم 24507 است. شکل ظاهری این ترکیب، جامد سفید است. سولفات پتاسیم یک منبع غنی جهت بر طرف کردن نیاز گیاه به پتاسیم و گوگرد می باشد. سولفات پتاسیم بصورت کامل در آب حل شده و ته نشین نمی گردد، و بنابراین از این کود پس از حل کردن در آب، بصورت آبیاری قطره ای استفاده می گردد. سولفات پتاسیم بدلیل داشتن پتاس در افزایش تولید و تقویت مقاومت گیاه در مقابل عوامل محیطی نظیر خشکی، سرما، شوری و نیز کاهش بیماری ها و آفات، باعث افزایش کیفیت محصول شده است. پتاسیم سولفات بدلیل داشتن سولفات باعث کاهش PH در خاک های قلیایی می شود. این کود شیمیایی موجب حلالیت ریز مغذی های موجود در خاک شده و در نهایت توسط گیاهان جذب می شود.

پتاسیم پر سولفات

سولفات پتاسیم یکی از بهترین انواع کود می باشد که تاکنون به بازار کشاورزی وارد شده است. قابلیت انحلال بسیار بالای این محصول امکان محلول پاشی آن روی شاخ و برگ گیاهان را به خوبی فراهم می کند، به علاوه اندازه بسیار ریز ذرات، مانع از ایجاد رسوب در سمپاش و سیستم های آبیاری شده و استفاده از آن را فارغ از هرگونه مشکل می کند. سولفات پتاسیم علاوه بر مصرف برگی، از طریق آبیاری و کاربرد در خاک نیز می توان مصرف کرد.

روش تولید سولفات پتاسیم

واکنش منیزیم سولفات با kcl به تولید پتاسیم سولفات و منیزیم کلراید می انجامد.

با تبخیر خورشیدی شورابه ها کنسانتره پتاس بدست می آید که طی فرآیندهای مختلف پتاسیم سولفات از آنها استخراج می گردد.برای تولید سولفات پتاسیم ، ابتدا کلرید پتاسیم معدنی خرد و آسیاب می شود. پودر کلرید پتاسیم آسیاب شده پس از خردایش، به راکتور واکنش همزن دار که از جنس استیل ضد اسید می باشد منتقل می شود و آب به همراه اسید سولفوریک به آن اضافه می شود. حرارت دهی راکتور باعث افزایش راندمان و سرعت واکنش می شود. در اثر واکنش سولفوریک اسید با کلرید پتاسیم، سولفات پتاسیم و گاز هیدروژن کلرید تولید می شود. گاز تولید شده باید توسط مکنده جمع آوری و خنک شود تا تبدیل به هیدروکلریک اسید شود، که محصول جانبی این واکنش است. محلول سولفات پتاسیم داخل راکتور می بایست در مرحله ی بعد فیلتر شود تا ناخالصی نامحلول موجود در خاک گرفته شود. محلول زلال زیر فیلتر حاوی سولفات پتاسیم می باشد که پس از جوشاندن و تغلیظ، برای کریستال گیری، به حوضچه های خنک کن منتقل می شود. پس از سرد شدن محلول، سولفات پتاسیم جامد قابل استفاده و بسته بندی جهت فروش خواهد بود. در این شیوه، برای بالا بردن کیفیت می توان مخلوط واکنش را به طور مستقل در یک بستر سیال دارای گرم کن، تا 700 درجه ی سانتی گراد حرارت داد.

 سولفات پتاسیم

موارد مصرف و کاربرد سولفات پتاسیم

مهم ترین مورد مصرف سولفات پتاسیم در بخش کشاورزی جهت تامین نیاز گیاه به پتاسیم و گوگرد می باشد.

سولفات پتاسیم کاهش دهنده اسیدیته خاک بوده و به جذب هرچه بهتر آهن و فسفر کمک می کند.

افزایش دهنده میزان مقاومت خاک در مقابل عوامل محیطی

همچنین سولفات پتاسیم در صنعت شیشه سازی و نظامی کاربرد دارد.

سولفات پتاسیم به دلیل نداشتن کلر بر خلاف کودهای دیگر باعث شوری خاک نمی شود و از این رو برای محصولاتی همچون پسته، چای، مرکبات، توتون، سیب زمینی و دیگر محصولات حساس به کلر مناسب می باشد.

بهبود کیفیت رنگ و طعم میوه ها

مساعد کردن محیط برای جذب سایر عناصر غذایی

افزایش بازدهی مصرف آب

تحریک کننده رشد گیاه

تقویت کننده کیفیت گل

تقویت کننده گره های گیاهانی حاوی کربوهیدرات بالا مانند سیب زمینی

بسته بندی سولفات پتاسیم

شرکت کیمیا تهران اسید محصول سولفات پتاسیم صنعتی را در کیسه های 25 کیلوگرمی و همچنین سولفات پتاسیم کشاورزی(کود) در کیسه های 50 کیلوگرمی با بهترین کیفیت ارائه می کند.

مشخصات فنی Technical Specifications
مشخصات فنی محصول کیمیا تهران اسید

ظاهر

پودر

رنگ

سفید

درجه استاندارد

کشاورزی

نوع بسته بندی

سولفات پتاسیم صنعتی کیسه های 25 کیلوگرمی، سولفات پتاسیم کشاورزی(کود) 50 کیلوگرمی

کشور سازنده

ایران

فرم ثبت نظر Comment Form
فرم نظرخواهی کیمیا تهران اسید

کد امنیتی