00982136303710

کیمیا تهران اسید
FA | EN
کود مرغی

کود مرغی

کود مرغی یا گوانو یا کود مرغی دریایی، در خاک شناسی به رسوبات فسفاته ناشی از مدفوع- چلغوز پرندگان دریایی، خفاش ها و فک ها گفته می شود.

آبغوره

آبغوره

از لحاظ طب سنتی آبغوره سرد دارد و برای افراد سرد مزاج و کسانی که ممکن است دچار ضعف اعصاب باشند توصیه نمی شود.

نارنج چیست؟

نارنج چیست؟

از آب نارنج برای خوشبو کردن و بهبود طعم غذا استفاده می شود و در صنعت عطر سازی و شامپو سازی هم کاربرد دارد. در درمان ناراحتی های معده از مربای آن استفاده می شود.

ویتامین c

ویتامین c

ریز مغذی حیاتی برای گونه های پیشرفته پستانداران، شمار اندکی از گونه های دیگر پستانداران، تعدادی از گونه های پرندگان و برخی ماهی هاست.تقریبا بجز مواردی که در گفته شد بقیه جانداران این ویتامین را در بدن خود می سازند.

سرکه چیست

سرکه چیست

سرکه مایع ترشی است که از اکسید شدن اتاول موجود در آب سیب،آبجو و موادی از این قبیل به دست می آید. سرکه معمولی افزون بر داشتن آنتی بیوتیک های طبیعی، پس از تخمیر دارای اسید آمینه های بیولوژیک می شود در صورتی که سرکه های مصنوعی این ماده مهم را ندارند.

آویشن چیست ؟

آویشن چیست ؟

آویشن یا آزربه 14 گونه گیاه معطر و چند ساله دارد، از تیره نعناعیان است. گونه های مختلف آن در کوهستان های ایران می روید. در زبان اقوام ایرانی به نام های گوناگون یاد می شود.

سیاه دانه چیست ؟

سیاه دانه چیست ؟

سیاه دانه یا شونیز گیاهی یک ساله و بومی جنوب غرب آسیا است. از این گیاه به عنوان دارو استفاده می شود. دانه اش قاعده آور، ضد کرم، ضد باکتری، مسهل و زیاد کننده شیر است. سیاه دانه مزه ای تلخ و ادویه ای دارد.

جایگاه اسید سولفوریک در باغات پسته

جایگاه اسید سولفوریک در باغات پسته

یکی از موارد مهم در جذب مواد غذایی توسط درختان از خاک ، ph خاک است . ph به طور مستقیم روی میکروارگانیسم موجود در خاک و جذب مواد غذایی تاثیر بسیار دارد.