00982136303710

کیمیا تهران اسید

توضیحات description
توضیحات محصول کیمیا تهران اسید

سود مایع چیست

سود مایع سفید رنگ و شفاف بوده و هیچ گونه بویی ندارد. به راحتی در آب حل می شود و نقطه انجماد این ماده 4/4 و نقطه جوش 145 درجه سانتی گراد است. هنگام انجام واکنش امکان تغییرات شیمیایی بسیار شدید وجود دارد. در صورت بروز شوک و یا گرما ممکن است انفجار رخ دهد. سود مایع معمولا پایدار است و در صورتی که گرم شود غیر پایدار می شود.

سود مایع

سود مایع بسیار واکنش پذیر است و این ماده به سرعت دی اکسید موجود در هوا را جذب می کند و با آن ترکیب می شود، که این ترکیب اگر با پوست تماس پیدا کند دارای تاثیرات خورندگی بوده و برای پیشگیری از خطرات احتمالی در هنگام استفاده از محصول سود مایع موارد ایمنی را مورد توجه قرار دهید.سود کاستیک بصورت محلول 50 درصد، یک مایع بی بی بو و بی رنگ است و در تمامی غلظت ها سود مایع بشدت خورنده و واکنش گر بوده. سودمایع با فلزاتی همچون آلومینیوم، منیزیم، روی، قلع، کروم، برنز، مس و برنج واکنش می دهد. سطوحی که با فلز روی پوشش داده شده اند را هرگز بصورت مستقیم با محلول سود کاستیک تماس ندهید. دراثر سرمای زیاد هنگامی که دما به زیر 18 درجه سانتی گراد برسد گرانروی سودمایع بسیار افزایش می یابد.

نحوه انبار داری

سود مایع یک مایع پایدار می باشد اما مدت زمان نگهداری آن به شرایط بسیاری بستگی دارد.اگر سود مایع در مجاورت هوا قرار داده شود، بر کیفیت محصول در گذر زمان تاثیر خواهد گذاشت، به دلیل اینکه سود مایع کربن دی اکسید را از هوای اطراف جذب کرده و ذرات سدیم کربنات جامد شکل می گیرند. محلول سود اگر در مخازن فولادی پوشش داری که پوشش انها دارای آسیب دیدگی است نگهداری شود جذب آهن توسط سود صورت می گیرد. بنابراین شرایطی باید فراهم شود که حداقل میزان تماس مستقیم را با فلزاتی که حاوی آهن هستند را داشته باشد.

موارد مصرف سود مایع

سود پرک کاربردهای بسیاری در صنایع دارد . این محصول در صنعت تولید آلومینیوم نقش بسیار برجسته ای دارد. علاوه بر این در صنایعی از جمله کاغذ سازی ، صنایع نساجی ، صنایع شوینده ، صنایع تولید سیلیکات سدیم ، صنایع تصفیه آب ، صابون سازی و بسیاری دیگر از صنایع کاربرد دارد.

سایرکاربردها

1.صنایع رنگرزی .

2.صنعت تولید کارتن و کاغذ.

3.صنایع نفت و گاز و پتروشیمی.

4.صنایع چرم و نساجی.

5.خنثی سازی اسید و باطری سازی.

6.تولید چربیگیرها و سایر صنایع وابسته.

7.صنایع دارو سازی ، الکل سازی و آرایشی و بهداشتی.

8.صنایع فلزی و تولید شیشه روی ، آلومینیوم ، گالوانیزه و آبکاری.

چرم

9.صنایع غذایی

10.صنایع کنسرو سازی.

11.صنایع نوشابه سازی.

12.صنایع کارخانه قند و شکر.

13.صنایع شیر.

مراحل تولید سود مایع

بیشترین مقدار هیدروکسید سدیم تولیدی ، از طریق فرایند الکترولیز محلولهای کلرید سدیم در یکی از انواع ظروف الکترولیتی بدست می آید. به عنوان نمونه ، در فرایند پیل جیوه (کاستنر – کلنر ) ، از جریانی از جیوه به عنوان کاتد استفاده می شود و ملغمه سدیم حاصل با آب ترکیب می شود و تولید هیدروکسید سدیم می نماید و در فرایند دیگر به نام پیل دیافراگم، الکترولیت از آند به کاتد حرکت می کند و دیافراگم ( از جنس پنبه کوهی یا سایر مواد غشایی ) فرآورده های آند و کاتد را از هم جدا می سازد. در هر دو فرآیند، علاوه بر سدیم، گاز کلر تولید می شود.

شرکت کیمیا تهران اسید قادر است با توجه به نیاز مشتریان محترم سود مایع را با درصدهای مختلف از جمله: سود مایع20درصد-سود مایع30درصد-سود مایع48تا50درصدارائه نماید.

مشخصات فنی Technical Specifications
مشخصات فنی محصول کیمیا تهران اسید

برند

کیمیا تهران اسید

ظاهر

مایع

درصد خلوص (%)

50%

درجه استاندارد

صنعتی

نوع بسته بندی

سود مایع در گالن های 20 لیتری ، بشکه های 220 لیتری ، تانکرهای 1000 لیتری و 24 تنی موجود می باشد.

مقالات مرتبط Related Articles
مقالات مرتبط کیمیا تهران اسید

سود سوز آور

سود سوز آور

کیمیا تهران اسید تولید کننده و فروشنده سود سوز آور پرک و مایع با کیفیت بسیار بالا و قیمت بی نظیر با برند KTA.

فروش سود پرک

فروش سود پرک

کیمیا تهران اسید تولید کننده و فروشنده سود پرک 98 درصد با کیفیت عالی و خلوص بالا به همراه آنالیز برای استفاده در کارخانجات و مصارف داخل کشور و همچنین فروش سود پرک به صورت پالت بندی و به صورت فله و خرد می باشد. سود پرک نام مختصر سود کاستیک پرک یا سود سوزآور پرک می باشد که نمکی قلیایی سفید رنگ می باشد و دارای حالتی ناپایدار است. سود پرک باید در کیسه های پلی اتیلن دو و سه جداره بسته بندی شود به این دلیل که اگر سود پرک در معرض هوای آزاد قرار بگیرد رطوبت هوا را جذب می کند.

فروش سود سوز آور

فروش سود سوز آور

کیمیا تهران اسید فروش سود سوز آور مایع (سود مایع 50 درصد) در بشکه 220 لیتری و گالن 20 لیتری و همچنین سود پرک 98 درصد در کیسه های 25 کیلوگرمی برای مصرف در صنایع و کارخانجات تولید صابون و مواد شوینده، چرم سازی و صنایع نفت و پتروشیمی و بسیاری صنایع دیگر.

نظرات کاربرانusers' comments
مقالات مرتبط کیمیا تهران اسید

مدیر سایت (1396/9/29) :
یکی از کاربردهای سود مایع بهره گیری از آن در چربی زدایی لوله های استیل صنایع تولید لبنیات می باشد.

جواد (1396/9/29) :
در صنایع تولید لبنیات می توان از سود مایع برای چربی گیری لوله های استیل استفاده کرد؟

فرم ثبت نظر Comment Form
فرم نظرخواهی کیمیا تهران اسید

کد امنیتی