009821-36303710

کیمیا تهران اسید

توضیحات description
توضیحات محصول کیمیا تهران اسید

اسید اولئیک چیست ؟

مشخصات محصول اسید اولئیک :

• فرمول شیمیایی: C18H34O2

تعریف اسید اولئیک

شکل ظاهری این ترکیب، مایع روغنی زرد کمرنگ یا مایل به قهوه ای است. این اسید چرب با یک پیوند غیر اشباع در بسیاری از جانوران و روغن های گیاهی یافت می شود ولی اولئیک از نام زیتون مشتق شده است. اسید اولئیک یک اسید چرب اشباع می باشد که به طور طبیعی در بسیاری از منابع گیاهی و محصولات حیوانی یافت می شود.

اولئیک اسید

این ماده اسید چرب امگا 9 است و به عنوان مثال به عنوان یکی از منایع سالم چربی در رژیم غذایی به شمار می آید. کارشناسان بهداشت اغلب استفاده از آن را در پخت و پز توصیه می کنند و همچنین این ترکیب به جای چربی های حیوانی در تعدادی از به اصطلاح غذاهای بهداشتی و محصولات رژیم غذایی استفاده می شود.

یکی از منابع اسید در مواد غذایی روغن زیتون می باشد. همچنین زیتون دارای این ترکیبات ولی تنها به مقدار کم می باشد. هنگامی که زیتون فشرده و با هم خشک می شود، سطوح اسید زیتون با هم ترکیب می شده و در اکثر موارد منجر به غلظت های بالاتر می گردد. کلزا و روغن هسته انگور نیز حاوی اولئیک می باشند. در بسیاری از مغزها و دانه ها حاوی چربی و نیز در بسیاری از ماکیان به خصوص مرغ و بوقلمون یافت می شود. جداسازی آن از منابع حیوانی چالش برانگیز و دشوار خواهد بود. در حالی که سبزیجات و دانه های روغنی منابع اصلی اسید اولیئک می باشند.

مشخصات محصول اسید اولئیک

کاربرد اسید اولئیک در صنایع غذایی:

تولید کنندگان مواد غذایی غالبا با تمرکز بر روی فواید سلامتی این چربی با افزودن آن به سس سالاد، محصولات پخته شده، و طیف وسیعی از غذاهای آماده، معمولا به عنوان جایگزینی برای چربی های حیوانی مانند کره و یا روغن خوک سرمایه گذاری می کنند.

کاربرد اسید اولئیک در تولید مکمل های دارویی:

اسید اولئیک غالبا قسمتی از درمان های هومیوپاتی برای کاهش کلسترول می باشد. اولئیک اسید ممکن است بسته به تشخیص پزشک و نیازهای بیمار، به شکل کپسول تجویز گردد و یا ممکن است به بیماران برای اضافه کردن منابع طبیعی تر به رژیم غذایی خود توصیه گردد. اسید اولئیک یک ماده کلیدی در روغن لورنزو است که یک دارو برای جلوگیری از پیشرفت بیماری به نام ALD اختلال در سیستم بدن می باشد.

اسید اولئیک

کاربرد اسید اولئیک در صنایع آرایشی و بهداشتی:

تعداد چربی بالا اسید اولئیک آن را یک مرطوب کننده بزرگ می سازد به طوری که تعدادی از شرکت های لوازم آرایشی و بهداشتی آن را به لوسیون ها و صابون های آرایشی خود اضافه کرده تا توانایی خود را برای تولید محصولات مناسب برای تغذیه پوست بالا ببرند. اسید اولئیک اغلب قادر خواهد بود به سطح لایه های زیرین پوست نفوذ کرده و منجر به حفظ رطوبت طولانی مدت در سطح پوسن خواهد شد. در حال که لوسیون و کرم های عادی ممکن است روی سطح پوست بنشیند. این اسید می تواند با اسید چرب امگا9 که نفوذ عمیق تری دارد ترکیب شود و نتایج رضایت بخش تری ایجاد نماید که غالبا قیمت که غالبا قیمت بیشتری هم دارد.

این مطلب توسط شرکت کیمیا تهران اسید جمع آوری گردیده است.

سایت : www.tacid.ir

مشخصات فنی Technical Specifications
مشخصات فنی محصول کیمیا تهران اسید

فرمول شیمیایی

C18.H34.O2

شماره شناسایی ترکیبهای شیمیایی

112-80-1

شماره استاندارد بین المللی

OHU000

جرم حجمی

mg/m3

وابستگی غلظت

Y

p to m

11.547

HR

3

فشار بخار

176.51

حالت در دمای 25 °C

L

جرم مولی (گرم در مول)

282.52

نظرات کاربرانusers' comments
مقالات مرتبط کیمیا تهران اسید

مدیر سایت (1396/9/9) :
اسید اولئیک دونوع گیاهی و حیوانی دارد.

احسان مرادی (1396/9/8) :
آیا اسید اولئیک گیاهی هم داریم؟

فرم ثبت نظر Comment Form
فرم نظرخواهی کیمیا تهران اسید

کد امنیتی