00982136303710

کیمیا تهران اسید

توضیحات description
توضیحات محصول کیمیا تهران اسید

هگزا متا فسفات سدیم چیست

بلورهای سفید رنگی می باشد که بی پوست و در آب حلال است اما حلال های آلی قابل حل نیست. شناسه پاپ کم این ماده 24968 است. این ماده جاذب رطوبت هواست و به دلیل اینکه با یون های فلزی مثل کلسیم، منیزیوم، کبالت و آهن تشکیل محلول می دهد. در صنعت تصفیه آب کاربرد دارد. به دلیل اینکه این ترکیب مخلوطی از پلیمرهای متافسفات است سدیم پلی متافسفات نیز نامیده می شود. سدیم هگزا متا فسفات در اثر حرارت دادن به مونو سدیم ارتوفسفات، مونو سدیم پیروفسفات تولید می شود. در مرحله بعدی در اثر گرمادهی به پیروفسفات سدیم هگزا متا فسفات تولید می شود. این ترکیب در محلول های آبی و خصوصاPH های اسیدی به سدیم تری متا فسفات و سدیم ارتوفسفات تجزیه می شود.

هگزامتافسفات سدیم

موارد مصرف و کاربرد فروش هگزا متا فسفات سدیم

این ترکیب طیف کاربردی وسیعی در صنایع مختلف دارد مانند کاربردهای صنعتی در میادین نفتی ، کاغذ سازی، رنگرزی، نساجی، صنعت پتروشیمی، صنعت دباغی، متالوژی و ساخت و ساز تا کاربرد در صنایع غذایی به عنوان افزودنی های غذایی مانند شربت ها، پودر پنیر، فیله ماهی، سس سالاد . کربنات سدیم گاهی به سدیم هگزا متا فسفات سدیم اضافه می شود تا اسیدیته آن به 8/6-8 افزایش یابد تا به عنوان یک شوینده و به عنوان عامل پراکنده کننده و هموژنایزر برای کاهش سختی آب بکار رود. کاتیون های دو و سه ظرفیتی مثل سدیم هگزا متا فسفات در محلول های آبی به منظور تسهیل انعقاد ذرات نا محلول سوسپانسیون به خصوص ذراتی با سایز کلوئیدی مثل رس که بار منفی دارند به دلیل همین خاصیت از سدیم هگزا متا فسفات برای تصفیه آب استفاده می کنند.

سدیم متا هگزا فسفات

در تعریف عامل پراکنده کننده باید به این نکته توجه داشت که این ماده مانع از تجمع ذرات معلق در مقیاس های بزرگ می شود تا فرایند ته نشینی آنها را سرعت بخشد. در واقع این عوامل برای حفظ حالت تعلیق به منظور برآورد اندازه ذرات کلوئیدی مورد استفاده قرار می گیرند. در زمینه عکاسی جزئی از پاک کننده ها هستند که برای نگهداری رنگدانه های پراکنده در رنگ مورد استفاده قرار می گیرند تا از ایجاد لکه در عکس و فیلم جلوگیری شود. هگزا متا فسفات سدیم بلورهای سفیدرنگی هستند که برای تصفیه آب آشامیدنی و حذف روی و مس بکار می رود . از آنجا که کیفیت مواد اولیه در صنعت یکی از مهم ترین عوامل در بالا بردن کیفیت محصول و پایین آوردن قیمت تمام شده می شود.

این مطلب توسط شرکت کیمیا تهران اسید جمع آوری گردیده است.

سایت : www.tacid.ir

مشخصات فنی Technical Specifications
مشخصات فنی محصول کیمیا تهران اسید

فرمول شیمیایی

Na6P6O18

شماره شناسایی ترکیبهای شیمیایی

10124-56-8

شماره استاندارد بین المللی

SHM500

جرم حجمی

mg/m3

وابستگی غلظت

Y

p to m

25.0035

HR

3

حالت در دمای 25 °C

S

جرم مولی (گرم در مول)

611.7704

چگالی (گرم در سانتیمتر مکعب)

2.484

دمای ذوب (°C)

۶۲۸

دمای جوش (°C)

‎1500

فرم ثبت نظر Comment Form
فرم نظرخواهی کیمیا تهران اسید

کد امنیتی