در حال انتقال به بانک ... processing...

جوهر نمک و کاربردهای شگفت انگیز آن در صنعت و منزل

تولید محتوا و سئو : نوآوران فرایند کیمیا | 05 فروردین 1399 | 21:43 وبلاگ شیمیایی

این مقاله راجع به جوهر نمک و انواع کاربردهای صنعتی آن در صنعت و منزل، جوهر نمک را از کجا تهیه کنیم و چگونه از آن استفاده کنیم؟ قیمت فروش جوهر نمک صنعتی در گالن 20 لیتری و تانکری

جوهرنمک اسیدی مایع با خلوص 30 تا 37 درصد و پرکاربرد در صنعت می باشد. نام طبیعی آن اسید معده و نام تجاری آن اسید کلریدریک و نام دیگر آن هیدروکلریک اسید می باشد.

جوهرنمک

کاربرد جوهر نمک در زندگی روزانه در منزل چیست ؟

جوهر نمک، کاربرد جوهر نمک، فروش جوهر نمک

جوهر نمک به خاطر خاصیت تمیزکنندگی در منزل دارای مصارف گوناگونی می باشد. این اسید به دلیل داشتن خاصیت تمیزکاری بالا در سطوحی مانند کاشی، سرامیک، سنگ و سرویس بهداشتی به عنوان شوینده مورد استفاده قرار می گیرد. اما به دلیل داشتن خاصیت خورندگی در سطوح پیشنهاد می شود در حین استفاده حتما با آب رقیق شود. ولی یادتان باششد هرگز از این ماده در تمیز کردن سنگ های مرمر و آهکی استفاده نکنید.

کاربرد جوهر نمک در منزل

جوهر نمک یکی از اسید های قوی برای جرم زدایی سطوح است که حتی جوهر نمک از وایتکس هم قوی تر است و تفاوت جوهر نمک و وایتکس در این است که جوهر نمک بسیار قوی تر از وایتکس است و قدرت سفید کنندگی و جرم زدایی شگفت انگیزی دارد، فقط این رو در نظر داشته باشید که برای استفاده جوهر نمک برای جرم زدایی سطوح،

حلال جوهر نمک چیست

حلال جوهر نمک چیست؟ 10 گرم از اسید را به 1 لیوان آب اضافه کنید تا تاثیر شگفت انگیز بگذارد.

از مخلوط کردن جوهر نمک با مواد شیمیایی اکسید کننده مانند وایتکس، سدیم هیپوکلریت ، سفید کننده و امسال این مواد شیمیایی خودداری کنید زیرا باعث تولید گاز کلر میشود که این گاز برای ریه و سیستم تنفس بدن بسیار خطرناک است و باعث ایجاد حس خفگی میشود.(هنگام ایجاد حس خفگی از طریق جوهر نمک یا وایتکس از روشی که در عکس زیر آمده است استفاده کنید.)

کاربرد جوهر نمک در منزلواکنش جوهر نمک با فلزات

گاز هیدروژن + نمک فلز → اسید + فلز بالای هیدروژن

آیا می توان جوهر نمک را با ماده شوینده دیگری ترکیب کرد ؟

بسیاری از مردم به خصوص بانوان جوهر نمک را با ماده شوینده ای مانند وایتکس مخلوص می کنند تا ماده شوینده قوی تری بدست آورند. قابل ذکر است بدانید مخلوط کردن این ماده با سایر شوینده ها بسیار خطرناک است و گازهای سمی تولید می کند که در برخی موارد مرگ آور است.

اسیدشویی با جوهر نمک

یکی دیگر از کاربردهای جوهرنمک در صنعت استفاده از خاصیت زنگ زدایی این محصول برای پاک سازی زنگ آهن از روی سطوح است. از اسید Hcl در تمیزکاری فلزات و از بین بردن ناخالصی موجود در فلزات استفاده می شود.

آیا تمیز کردن آجرها با جوهر نمک امکان پذیر است ؟

احتمالا دقت کرده اید که به مرور زمان در آجر تغییراتی مانند ایجاد لکه به چشم می خورد. در واقع آنجا محل جمع آوری انواع باکتری و کپک هاست که برای تمیز کردن لکه های موجود در آجرها می توانید ابتدا جوهر نمک را رقیق و سپس با اسفنج برروی آجر بکشید تا لکه ها از بین بروند.

آیا اسیدشویی استخرها با جوهر نمک امکان پذیر است ؟

جوهر نمک چیست، کاربرد جوهر نمک در منزل، فروش جوهر نمک

از اسید هیدروکلریک برای تمیز کردن و پاک سازی دیواره ها و کف استخر از لکه ها و رسوبات ایجاد شده می توان استفاده کرد. بدین صورت که مقداری جوهر نمک را با آب مخلوط کرده و دیواره ها و کف استخر را با آن شستشو دهید و سپس با آب بشویید که البته ما محصول دیسکلر را جهت رسوب زدایی استخر به شما پیشنهاد می دهید که نسبت به اسید کلریدریک برتری دارد.

استفاده از جوهرنمک در تولید ترکیبات معدنی

از کاربردهای این محصول استفاده در تولید ترکیبات معدنی مانند استفاده از آن برای تصفیه آب و فاضلاب و تولید کاغذ است.

استفاده از اسید کلریدریک در تولید ترکیبات ارگانیک 

از کلریدریک در تولید ترکیباتی مانند دی کلرواتان و وینیل کلرید در پلاستیک های PVC و پلی یورتان استفاده می شود. همچنین از این محصول در تولید محصولا دارویی استفاده می گردد.

استفاده از جوهرنمک جهت تنظیم PH آب استخرها

قیمت جوهر نمک، کاربرد جوهر نمک در استخر

جوهر نمک دارای خاصیت اسیدی است و در استخرها به منظور تنظیم ph آب استخر به آن اضافه می کنند و همچنین این امر باعث تمیزی استخر نیز می شود. البته برای این منظور از جوهرنمک رقیق استفاده می کنند.

خالص سازی نمک خوراکی توسط کلریدریک اسید

از جوهرنمک یا همان اسید کلریدریک در خالص سازی نمک خوراکی استفاده می کنند. توسط فرایند تصفیه سازی نمک حاصل شده حاوی تقریبا 99 درصد کلرید سدیم ی باشد که برای مصارف انسانی کاملا مناسب است.

جوهر نمک خوراکی چیست ؟

اصلا جوهرنمک درگرید خوراکی وجود ندارد و جوهر نمک اسیدی صنعتی است و فقط جوهر نمک در خالص سازی نمک خوراکی استفاده می شود.

قیمت جوهر نمک صنعتی 20 لیتری و تانکری

کیمیا تهران اسید تولید کننده جوهر نمک صنعتی در بسته بندی های گالن 20 لیتری، بشکه 220 لیتری و تانکر 1000 لیتری با قیمت فروش رقابتی می باشد. 

 


09128708457

باما در تماس باشید

کیمیا تهران اسید | بزرگترین مرجع مواد شیمیایی

آمارگیر وبلاگ