در حال انتقال به بانک ... processing...

کاربرد جوهر نمک

تولید محتوا و سئو : نوآوران فرایند کیمیا | 24 فروردین 1400 | 16:17 وبلاگ شیمیایی

کاربرد جوهر نمک

یکی از ترکیبات شیمیایی پر کاربرد در صنعت و هم چنین منازل را می توان جوهر نمک دانست. کاربرد جوهر نمک تنها به محیط منزل محدود نمی شود و امروزه شاهد استفاده از آن در بخش های مختلف صنعتی و تولیدات شیمیایی هستیم. جوهر نمک که نام تجاری آن کلریدریک اسید می باشد با فرمول شیمیایی HCL شناخته می شود و نام دیگر آن اسید معده است. این ماده دارای خاصیت اسیدی بسیار قوی است و می توان عمده کاربرد جوهر نمک را به علت همین خاصیت دانست. این ماده به شدت خورنده می باشد و با دارا بودن PH در حدود یک، اسیدی فوق العاده قوی محسوب می شود. سایت تهران اسید از عرضه کنندگان خوش نام جوهر نمک می باشد که آن را با غلظت بین 30 تا 37 درصد به فروش می رساند. هم چنین این فرآورده در سایت تهران اسید در گالن های 2.5 و 20 لیتری، بشکه 220 لیتری و تانکر 1000 لیتری عرضه می شود.

کاربرد جوهر نمک در منزل

یکی از مهم ترین موارد کاربرد جوهر نمک در منزل می باشد. به علت خاصیت خورندگی بسیار بالایی که این ماده دارد، به عنوان گند زدا و جرم گیر در محیط های خانگی مورد بهره برداری قرار می گیرد. می توان استفاده از این ماده به منظور از بین بردن جرم و آلودگی از سطوح را اصلی ترین کاربرد جوهر نمک در منزل دانست. البته برای جلوگیری از بروز مشکلات تنفسی باید این ماده را با آب رقیق نمود تا ضمن کاهش غلظت آن، خطرات جانبی برای سلامتی بروز نکند. کاربرد جوهر نمک در منزل به اینجا محدود نمی شود و می توان از آن برای تمیز کردن استخر های خانگی و تنظیم اسیدیته آب آن در صورت قلیایی شدن بهره جست.

کاربرد جوهر نمک در صنعت

همان طور که عنوان کردیم، کلریدریک اسید، کاربردهای عدیده ای دارد. کاربرد جوهر نمک در صنعت یکی از موارد مصرف این ماده است که بخش عمده آن به اسید شویی اختصاص دارد. زمانی که فلزات دچار زنگ زدگی می شوند و لایه ای از زنگ بر روی آنها می نشیند، می توان با استفاده از جوهر نمک، نسبت به تمیز کردن آنها اقدام کرد. هم چنین دیگر کاربرد جوهر نمک در صنعت را می توان در تمیز کردن آجر ها دانست که به مروز زمان دچار پوشیدگی توسط کپک و باکتری ها می شوند. کاربرد جوهر نمک در صنعت غذا هم قابل عرض است و می توان اضافه کردن آن به محصولات فرآوری شده و کنسرو ها را یکی از موارد استفاده این اسید دانست. این کار باعث جلوگیری از فساد مواد غذایی و حفظ کیفیت و تازگی آنها خواهد شد.

تفاوت جوهر نمک و وایتکس

به علت خاصیت تمیز و سفید کنندگی این دو ماده، برخی افراد آنها را یکی تلقی می کنند. نکته اینجاست که هم اسید کلریدریک و هم وایتکس دارای ماده کلر می باشند و علت تمیز و ضد عفونی کنندگی این ماده را هم می توان حضور کلر دانست. اما این دو ماده به کلی با یکدیگر متفاوت هستند. در ادامه به بررسی تفاوت جوهر نمک و وایتکس پرداخته ایم. اصلی ترین تفاوت جوهر نمک و وایتکس را می توان میزان اسیدیته این دو ماده دانست که کاملا در تضاد با یکدیگر است. وایتکس دارای خاصیت قلیایی است و جوهر نمک اسیدی می باشد. همان طور که اشاره شد، PH این ماده در حدود 1 می باشد و این معنای قوی بودن این اسید است. از سویی دیگر می توان قدرت پاک کنندگی این دو ماده را با یکدیگر مقایسه کرد و آن را دیگر تفاوت جوهر نمک و وایتکس عنوان نمود. جوهر نمک به نسبت وایتکس قدرت پاک کنندگی و جرم زدایی بیشتری دارد و در مکان هایی که میزان جرم به شدت بالاست به جای وایتکس از آن بهره گرفته می شود. شما عزیزان مصرف کننده می توانید برای تهیه این ماده با بالاترین کیفیت و نازل ترین قیمت از طریق سایت تهران اسید اقدام نمایید.


09128708457

باما در تماس باشید

کیمیا تهران اسید | بزرگترین مرجع مواد شیمیایی

آمارگیر وبلاگ