در حال انتقال به بانک ... processing...

اسید فلوئوریدریک

تولید محتوا و سئو : نوآوران فرایند کیمیا | 26 خرداد 1400 | 09:59 وبلاگ شیمیایی

اسید فلوئوریدریک

اسید فلوئوریدریک یکی از اسیدهای ضعیف اما به شدت خورنده است که کاربردهای فراوانی در صنعت دارد. این اسید به قدری خورنده است که می تواند شیشه را در خود حل کند. اسید فلوئوریدریک در صنعت به اسید شیشه خور شهرت یافته است. این اسید بی رنگ دارای بوی تند و زننده ای است که می تواند به شدت سمی و خطرناک باشد. اما این اسید ضعیف چه کاربردهایی دارد که آن را تا این اندازه پر مصرف کرده است؟ ما در این مطلب به گوشه ای از کاربردهای این اسید اشاره می کنیم و قصد داریم تا شما را بیش تر با این ماده آشنا کنیم. همچنین به علت سمی و خطرناک بودن این اسید، نگه داری و حمل و نقل آن نیاز مند رعایت نکات ایمنی است و توصیه می شود تا تهیه آن را به هر مرجعی نسپارید.

اسید شیشه خور

همان طور که در قسمت قبل اشاره شد، اسید فلوئوریدریک به اسید شیشه خور شهرت پیدا کرده است. این اسید به قدری خورنده است که شیشه را در خود حل می کند و همین قابلیت آن سبب شده تا در تهیه شیشه، مات کاری آن و حکاکی بر روی شیشه و لامپ از آن بهره گرفته شود. اسید فلوئوریدریک زمانی که با آب رقیق شود، از میزان خورندگی آن کم می شود و می توان به منظور حکاکی (نه ذوب کردن شیشه ) از آن بهره جست. به منظور مات کاری شیشه ها هم از این اسید شیشه خور بهره گرفته می شود.

اسید فلوئوریدریک چه کاربردی دارد

حل کردن شیشه و استفاده در صنعت مات کاری شیشه تنها گوشه ای از کاربردهای اسید فلوئوریدریک می باشد. در این قسمت به پاسخ این پرسش می پردازیم که اسید فلوئوریدریک چه کاربردی دارد ؟

این اسید در بخش های مختلفی از صنعت مورد بهره برداری قرار می گیرد. استفاده در تمیز کننده ها و پاک کننده ها یکی از مهم ترین موارد استفاده این ماده است که البته برای این منظور اسید فلوئوریدریک را با آب رقیق می کنند. هم چنین این ماده در شوینده های خودرو و مبلمان کاربردهای فراوانی دارد.

دیگر مورد استفاده اسید فلوئوریدریک را می توان در تولید مواد شیمیایی دانست. در بسیاری از واکنش های شیمیایی از اسید فلوئوریدریک به عنوان یک حلال و یا یک ماده شیمیایی پایه برای تولید سایر ترکیبات استفاده می شود.

خاصیت خورندگی اسید فلوئوریدریک باعث شده تا به عنوان یک رسوب زدا هم از آن بهره گرفته شود که البته در این مورد باید به بستری که رسوب بر روی آن ایجاد شده هم توجه نمود که باعث تخریب و خوردگی آن نشود. غالبا از اسید فلوئوریدریک در از بین بردن رسوب هایی که در بستر آلومینیوم ایجاد می شود، استفاده می کنند.

اما این ماده پر مصرف را از کجا باید تهیه کرد که هم کیفیت بالایی داشته باشد و هم ایمنی در حمل و نقل و انبارش آن رعایت شده باشد؟

خرید اسید فلوئوریدریک

شما می توانید برای خرید اسید فلوئوریدریک با کیفیت و ایمن، به سایت کیمیا تهران اسید مراجعه نمایید. کیمیا تهران اسید از تولید کنندگان محصولات شیمیایی است که آن را به سراسر ایران توزیع می کند. از نظر کیفیت محصولات این مرکز می توان اطمینان خاطر داشت که در عالی ترین سطح کیفی تولید می شود. هم چنین خرید اسید فلوئوریدریک از این مرکز به علت تولید کننده بودن، قیمت مناسبی را هم به شما می دهد. شما می توانید برای خرید اسید فلوئوریدریک ارزان قیمت و با کیفیت به سایت کیمیا تهران اسید مراجعه کرده و با کارشناسان فروش این مجموعه تماس حاصل کنید.


09128708457

باما در تماس باشید

کیمیا تهران اسید | بزرگترین مرجع مواد شیمیایی

آمارگیر وبلاگ