در حال انتقال به بانک ... processing...

آب اکسیژنه

تولید محتوا و سئو : نوآوران فرایند کیمیا | 25 خرداد 1400 | 06:29 وبلاگ شیمیایی

آب اکسیژنه

از ترکیبات شیمیایی که هم در صنعت و هم در پزشکی مورد بهره برداری قرار می گیرد، می توان به آب اکسیژنه اشاره کرد. این ماده با فرمول شیمیایی H2O2 نشان داده می شود و نام دیگر آن هیدروژن پر اکسید است. سالانه میزان زیادی از این اسید ضعیف در سراسر جهان تولید و به مصرف می رسد. مصرف این ماده در پزشکی با خلوص 3 درصد می باشد، در حالی که در موارد استفاده صنعتی شاهد مصرف آب اکسیژنه با خلوص تا 50 درصد هم می باشیم. این ماده یک ضدعفونی کننده قوی است که می تواند برای از بین بردن عفونت و درمان انواع زخم ها به کار آید. از طرفی عمده مصرف صنعتی آن در خاصیت سفید کنندگی است که به منظور سفید کردن پشم و کاغذ از آن بهره های فراوانی گرفته می شود.

تولید آب اکسیژنه

شیوه تولید آب اکسیژنه از زمان های دور تا کنون دستخوش تغییرات زیادی نشده است. شیوه متداولی که برای تولید آب اکسیژنه استفاده می شود، هیدرولیز کردن پر سولفات آمونیوم است. رابطه ای که طی آن آب اکسیژنه تولید می شود، به شرح زیر می باشد.

(NH4)2S2O8 + 2H2O = H2O2 + 2NH4HSO4

آب اکسیژنه که به این شیوه تولید می شود، طی فرآیندهای مخصوصی به غلظت مورد نظر می رسد و با بهره گیری از مواد تثبیت کننده، به عنوان محصول نهایی به دست مصرف کننده خواهد رسید. باید اشاره کرد که این شیوه تولید آب اکسیژنه را آنتراکینون می نامند و این نام گذاری از روی نام ابداع کننده این شیوه گذاشته شده است.

آب اکسیژنه همان وایتکس است

پرسشی متداول که برای برخی افراد ایجاد می شود، این است که آب اکسیژنه همان وایتکس است یا خیر؟ علت این گمانه زنی، مشابه بودن خواص هر دو ماده در سفید کنندگی می باشد. اما باید گفت که این دو ماده در خواص فیزیکی و شیمیایی و ماهیت تفاوت های بارزی با یکدیگر دارند. آب اکسیژنه نوعی اسید ضعیف است و در مقابل وایتکس یک قلیا محسوب می شود. فرمول شیمیایی آب اکسیژنه، H2O2 می باشد، در حالی که وایتکس را با فرمول شیمیایی NaOCl نمایش می دهند. همان طور که مشخص است، عناصر تشکیل دهنده این دو ماده کاملا با یکدیگر متفاوت است و این گمانه زنی که آب اکسیژنه همان وایتکس است را با قطعیت رد می کند.

فروش آب اکسیژنه

با توجه به پر مصرف بودن این ماده، فروش آب اکسیژنه در مراکز متعددی در حال انجام است. شما می توانید برای تهیه آب اکسیژنه به سامانه فروش کیمیا تهران اسید مراجعه کرده و نسبت به تهیه آن اقدام نمایید. اگرچه فروش آب اکسیژنه در داروخانه ها هم به انجام می رسد، اما خلوص آن در حدود 3 درصد بوده و تنها برای مصارف ضد عفونی کردن مناسب می باشد. فروش آب اکسیژنه صنعتی با غلظت های بین 35 تا 50 درصد در سایت کیمیا تهران اسید در حال انجام است و می توان آن را یکی از مرغوب ترین انواع آب اکسیژنه در کشور دانست. تنها با یک تماس تلفنی می توانید نسبت به خرید آب اکسیژنه ارزان قیمت و با کیفیت اقدام نمایید.


09128708457

باما در تماس باشید

کیمیا تهران اسید | بزرگترین مرجع مواد شیمیایی

آمارگیر وبلاگ