در حال انتقال به بانک ... processing...

متابی سولفیت برای شراب

تولید محتوا و سئو : نوآوران فرایند کیمیا | 29 خرداد 1400 | 15:35 وبلاگ شیمیایی

متابی سولفیت برای شراب

شراب یکی از مایعاتی است که در صورت ماندگاری طولانی، دچار کپک و فساد می شود. این ماده برای دوام آوردن طولانی مدت، به موادی نیاز دارد که بتواند از فساد آن جلوگیری کرده و به اصطلاح مانند یک نگه دارنده برای آن عمل کند. اما این نگه دارنده چه می تواند باشد؟

امروزه از متابی سولفیت برای شراب و نگه داری طولانی مدت آن بهره گرفته می شود. متابی سولفیت سدیم که اصطلاحا به آن متابی سولفیت و یا سدیم دی سولفیت هم گفته می شود، نگه دارنده ای غذایی است که در طیف گسترده ای از محصولات به کار برده می شود. شراب هم از این قضیه مستثنی نیست و با بهره گیری از متابی سولفیت برای شراب می توان از فاسد شدن آن جلوگیری نمود. اما این فرآیند به چه شکلی انجام می شود؟ کارکرد متابی سولفیت برای شراب چگونه است و چه میزان باید از آن بهره جست؟ در این مطلب پاسخ این پرسش ها را به شما می دهیم.

سولفیت زنی شراب

شیوه ای که به کمک آن ماندگاری شراب را بالا می برند را سولفیت زنی شراب می نامند. این سولفیت زنی با اعمال محدودیت در فعالیت باکتری های فاسد کننده، طول مدت استفاده از شراب را افزایش می دهد. شراب از میوه به دست می آید و میوه ها مستعد تخریب و کپک زدن هستند. باکتری هایی که حتی پس از شسته شدن بر روی میوه ها باقی می ماند و هم چنین عوامل فاسد کننده ای که در دستگاه های تولید شراب موجود هستند، همگی می توانند سبب تخریب و فساد شراب را فراهم کنند. سولفیت زنی شراب به این منظور می باشد که از فعالیت این باکتری ها جلوگیری به عمل آورد و طول عمر شراب را افزایش دهد. اما این میزان چقدر است و آیا استانداردی برای این موضوع وجود دارد؟

میزان مصرف متابی سولفیت سدیم

هر افزودنی به مواد خوراکی باید در دوز و اندازه مشخصی به ماده اضافه شود و مصرف کم و یا زیاد آن می تواند اثرات سوئی بر ماده خوراکی داشته باشد. میزان مصرف متابی سولفیت سدیم برای هر گالن شرابی که تولید شده است، معادل 1.16 قاشق چای خوری می باشد. این میزان استانداردی است که باعث افزایش طول عمر شراب و امکان استفاده طولانی مدت آن می گردد. استفاده از این میزان مصرف متابی سولفیت سدیم در شراب باعث می شود تا تغییری در عطر و طعم آن ایجاد نشود و سدیم اضافی که وارد بدن می شود، برای شما ضرری به همراه نداشته باشد. اما در صورتی که بیش از این میزان از متابی سولفیت سدیم بهره گرفته شود، ضمن این که می تواند طعم شراب را تغییر دهد، امکان تاثیر سوء بر سلامت فرد را هم خواهد داشت.

فروشندگان متا بی سولفیت سدیم

با توجه به استفاده ای که این ماده دارد، از کجا می توان آن را تهیه نمود؟ امروزه فروشندگان متا بی سولفیت سدیم متعدد می باشند و شما می توانید آن را از فروشندگان مواد شیمیایی تهیه کنید. اما باید قبل از هر چیز به کیفیت محصولی که خریداری می کنید، توجه داشته باشید. در بین فروشندگان متا بی سولفیت سدیم، نام کیمیا تهران اسید به چشم می خورد. این مرکز که یکی از برترین تولید و توزیع کنندگان محصولات شیمیایی است، متا بی سولفیت سدیم را با کیفیتی عالی و در عین حال قیمت مناسب به شما عرضه می کند. شما می توانید برای خرید متابی سولفیت سدیم به سایت این مرکز مراجعه کرده و محصول را پس از سفارش در محل خود دریافت نمایید.


09128708457

باما در تماس باشید

کیمیا تهران اسید | بزرگترین مرجع مواد شیمیایی

آمارگیر وبلاگ