در حال انتقال به بانک ... processing...

سیانور سدیم

تولید محتوا و سئو : نوآوران فرایند کیمیا | 20 خرداد 1400 | 08:08 وبلاگ شیمیایی

سیانور سدیم

سیانور سدیم که با نام سیانید سدیم هم شناخته می شود، ماده ای سفید رنگ به شکل پودر یا کریستال است که کاربردهای فراوانی دارد. اولین چیزی که با شنیدن نام سیانور سدیم به ذهن می رسد، سمی بودن بیش از حد این ماده است، به نحوی که خودکشی با آن بیش از هر کاربرد دیگری شنیده شده است. اما واقعیت این است که این ماده سمی، کاربردهای موثر و کارایی در صنایع مختلف دارد و اگر به جا و درست از آن استفاده شود، خواهید دید که سودمند نیز می باشد. در این مطلب شما را با کاربردهای سیانور سدیم و هم چنین خطرات آن آشنا می کنیم تا بیش تر با این ماده آشنا شوید خطرات کار با آن را نیز بشناسید.

سیانور سدیم چیست و چه کاربردی دارد؟

در ابتدا به این پرسش ها پاسخ می دهیم که سیانور سدیم چیست و چه کاربردی دارد؟ در جواب باید گفت که این ماده سمی، دارای فرمول شیمیایی NaCN، بدون بو و قابل حل در آب است. مهم ترین خاصیت این ماده تمایل شدید به واکنش دادن با فلزات است. این مساله باعث شده تا کاربرد سیانور سدیم در معدن و صنایع فلزی به شدت به سایر کاربردهای آن غلبه کند. این فلز با طلا واکنش می دهد و به همین دلیل برای استخراج طلا از آن بهره گرفته می شود. همین کاربرد به منظور استخراج سایر فلزات گرانبها هم دیده می شود. تمیز کردن فلزات از دیگر کاربردهایی است که سیانور سدیم داشته و آن را به ماده ای پر کاربرد بدل کرده است. این ماده در ترکیب با فلزات تولید هیدروسیانیک اسید می کند که این اسید در کشاورزی بهره های فراوانی گرفته می شود.

خطرات سیانید سدیم

کاربردهای عدیده این ماده در صنعت سبب شده تا افراد زیادی به صورت روزانه با آن  در تماس باشند. اما این ماده به شدت سمی و کشنده است و لازم است تا کاربران از خطرات سیانید سدیم مطلع باشند. این سمی بودن تا حدی است که از سیانور سدیم به عنوان ماده ای کشنده توسط ارتش نازی ها در زمان اسیر شدن بهره گرفته شده است. سیانور سدیم پس از ورود به بدن با فلزات موجود در خون نظیر آهن واکنش می دهید و تولید اسید هیدروسیانیک می کند. در نتیجه خون سنگین شده و نمی تواند به درستی در رگ ها گردش داشته باشد. حالت لختگی ایجاد شده در خون پس از ورود سیانور سدیم نیز به همین دلیل است. هم چنین از دیگر خطرات سیانید سدیم، جلوگیری از حمل اکسیژن توسط خون است که منجر به مرگ سلول ها می شود. تماس با سیانور سدیم می تواند آسیب های جدی برای پوست و چشم ها داشته باشد و ضروری است تا کاربران این ماده، کلیه نکات ایمنی را به هنگام کار با آن رعایت کنند. اما  این سم مهلک را از کجا باید تهیه کرد که از بسته بندی، حمل و نقل و نگه داری آن مطمئن باشیم؟

فروشنده سیانور سدیم

از فروشنده سیانور سدیم انتظار می رود تا این محصول را با کیفیت عالی تهیه کرده و آن را با قیمت مناسب به فروش برساند. هم چنین رعایت کلیه نکات ایمنی در زمینه انبارش و بسته بندی این محصول هم از دیگر وظایف فروشنده سیانور سدیم می باشد. کیمیا تهران اسید یکی از مراجعی است که کیفیت محصولات آن در بین مصرف کنندگان مواد شیمیایی زبانزد است. هم چنین این فروشنده سیانور سدیم، از تولید کنندگان مواد شیمیایی است و با عرضه مستقیم محصولات خود، قیمت نهایی آن را پایین تر از مراکز رقیب نگاه داشته است. باید اشاره کرد که خرید سیانور سدیم از کیمیا تهران اسید تجربه ای مطمئن را به شما هدیه می دهد. زیرا بهره گیری از تیمی مجرب از کارکنان بخش انبار داری و حمل و نقل، نگرانی ها را بابت حمل و انبارش این محصول به حداقل رسانده است.


09128708457

باما در تماس باشید

کیمیا تهران اسید | بزرگترین مرجع مواد شیمیایی

آمارگیر وبلاگ