در حال انتقال به بانک ... processing...

کتراک چیست

تولید محتوا و سئو : نوآوران فرایند کیمیا | 03 خرداد 1400 | 10:09 وبلاگ شیمیایی

کتراک چیست

استفاده از مواد منفجره برای از بین بردن سنگ، صخره، بتن و ... در حفاری ها و ساختمان سازی ها مرسوم بوده است. اما سر و صدای ایجاد شده، سبب شد تا شیوه های مدرنی جایگزین این روش شود. امروزه از موادی به نام کتراک به منظور خرد کردن سنگ و بتن استفاده می شود. اما کتراک چیست ؟ چگونه می توان بدون ایجاد انفجار، سنگ ها را متلاشی کرد؟ در این مطلب شما را با کتراک، شیوه عملکرد و کاربرد آن آشنا می کنیم. قبل از هر چیز باید عنوان کرد که کتراک ماده ای غیر منفجره است که سر و صدایی را به هنگام کار کردن از خود منتشر نمی کند. از لحاظ شکل ظاهری به شکل پودری است که شباهت زیادی به سیمان دارد. این ماده به سادگی می تواند در عرض چند ساعت قوی ترین بافت های بتونی و سیمانی را از هم متلاشی کند. در ادامه شما را با نحوه کار این ماده آشنا می کنیم.

کتراک فوری

نام های دیگری که برای کتراک انتخاب شده است، کتراک فوری، کتراک نیم ساعته، حلال ساروج و ... می باشد. کتراک فوری ماده ای است که در صورت به دور ماندن از رطوبت می تواند تا یکسال کلیه بتن، سنگ و سیمان هایی که در مسیر ساخت و ساز قرار دارند، از بین ببرد. این ماده به نسبت مواد انفجاری به شدت کم خطر تر بوده و سر و صدایی هم ندارد. با استفاده از کتراک فوری، نه تنها می توان در زمان کوتاهی نسبت به از بین بردن موانع اقدام نمود، بلکه این ماده برای سلامت کارکنان محیط های عمرانی، زیانی ندارد و می توان با خیال راحت از آن بهره جست.

طریقه استفاده از کتراک

اما طریقه استفاده از کتراک به چه نحو است؟ برای استفاده از این ماده، سوراخ هایی را در محل مورد نظر تخریب ایجاد می کنند. تا به اینجای کار تفاوتی با استفاده از مواد منفجره وجود ندارد. در ادامه طریقه استفاده از کتراک، سوراخ های ایجاد شده را با ترکیبی از پودر کتراک و آب پر می کنند و اجازه می دهند تا ماده اثر کند. مدت زمان اثر این ماده تا حد زیادی به کیفیت کتراک و هم چنین سختی سنگ و ساروج بستگی دارد. پس از گذشت مدت زمان معین، شاهد خرد و شکسته شدن ساروج و بتن مورد نظر خواهید بود، بدون اینکه کوچکترین سر و صدا و گرد و خاکی به اطراف بلند شود.

قیمت کتراک در بازار

 قیمت کتراک در بازار نوسانات زیادی را تجربه می کند و هر مرکزی با نام گذاری خاص بر روی این محصول، سعی در فروش آن را دارد. اگر به دنبال خرید کتراک با کیفیت و ارزان قیمت هستید، توصیه می کنیم سری به سایت کیمیا تهران اسید بزنید. این مجموعه با عرضه کتراک با کیفیت بالا، و قیمت مناسب، توانسته رضایت طیف گسترده ای از مشتریان خود را جلب کند. قیمت کتراک در بازار به نسبت کیمیا تهران اسید،  نوسانات زیادی را تجربه می کند که به علت حضور واسطه هاست. اما کیمیا تهران اسید با حذف واسطه ها و فروش مستقیم محصولات، توانسته قیمت محصول خود را در پایین ترین سطح نگه دارد، بدون اینکه از کیفیت آن بکاهد.


09128708457

باما در تماس باشید

کیمیا تهران اسید | بزرگترین مرجع مواد شیمیایی

آمارگیر وبلاگ