در حال انتقال به بانک ... processing...

آب ژاول چیست و چه کاربردهایی دارد؟

تولید محتوا و سئو : نوآوران فرایند کیمیا | 19 اردیبهشت 1400 | 09:08 وبلاگ شیمیایی

آب ژاول چیست و چه کاربردهایی دارد؟

اکثر ما از ماده ای به نام آب ژاول در منزل و یا محل کار خود بهره های فراوانی می گیریم و شاید ندانیم که سفید کننده و گندزدایی که در تمیز کردن محیط به کارمان می آید، همان آب ژاول است. اما آب ژاول چیست و چه کاربردهایی دارد؟ در این مقاله شما را با ماهیت این ماده و کاربردهای آن آشنا می کنیم. آب ژاول مایعی تقریبا زرد رنگ است و به شدت سمی و خطرناک می باشد. این ماده را با فرمول شیمیایی NaOCl نشان می دهند و یکی از پر مصرف ترین مواد شیمیایی در صنعت است. در بررسی این پرسش که آب ژاول چیست و چه کاربردهایی دارد؟ باید گفت که این ماده نوعی قلیای قوی محسوب می شود و به علت دارا بودن ماده کلر، می تواند گند زدایی را در عالی ترین سطح به انجام برساند. این خاصیت آب ژاول سبب شده تا در بخش های مختلفی نظیر منازل، اداره ها، بیمارستان ها و محیط های درمانی از این ماده به عنوان گند زدا و تمیز کننده بهره گرفته شود. تمیز کردن استخرها و هم چنین از بین بردن بوی ناخوشایند ناشی از تجمع آب، از دیگر موارد کاربرد آب ژاول است. در ادامه این مطلب، شما را بیشتر با ماهیت این ماده آشنا کرده و هم چنین درباره مضرات و نحوه تهیه آن نیز صحبت خواهیم کرد.

فرق آب ژاول و وایتکس

نام وایتکس برای اکثر ما آشنا تر از آب ژاول است، اما عده ای این دو ماده را یک چیز می دانند. باید اشاره کرد که واقعیت چیز دیگری است. هر دوی این مواد دارای یک فرمول شیمیایی NaOCl هستند و کاربرد یکسانی هم دارند. اما فرق آب ژاول و وایتکس در غلظت و قدرت پاک و تمیز کنندگی آنها است. ماده سفید کننده ای که اغلب در منازل از آن بهره می گیریم، وایتکس نام دارد که غلظت آن در حدود 5 درصد است. فرق آب ژاول و وایتکس اینجاست که آب ژاول غلظتی در حدود 10 تا 16 درصد دارد و این معنای قدرتمند تر بودن این ماده می باشد. فرق آب ژاول و وایتکس تنها در میزان غلظت آنهاست که باعث شده تا از آب ژاول در مواردی که میزان نیاز به گند زدا بیش تر احساس می شود، استفاده شود.

آب ژاول را از کجا تهیه کنیم

پرسش متداول برای مصرف کنندگان مواد شیمیایی این است که آب ژاول را از کجا تهیه کنیم ؟ در پاسخ باید گفت که با توجه به سمی و خطرناک بودن این ماده، مرکز فروشی که نکات ایمنی در زمینه نگه داری، جابجایی و رساندن آن به مشتری را بداند و آنها را رعایت کند، در اولویت تهیه این محصول قرار می گیرد. مرکز فروش آنلاین کیمیا تهران اسید، یکی از قدیمی ترین و خوش نام ترین مراکز فروش مواد شیمیایی است که با رعایت تمام نکات ایمنی، این محصول را در محل به شما تحویل می دهد. در پاسخ جزئی تر به این پرسش که آب ژاول را از کجا تهیه کنیم ؟ باید گفت که در نظر گرفتن فاکتور کیفیت و قیمت هم جز جدایی ناپذیر در تهیه هر محصولی است. سامانه کیمیا تهران اسید با حذف واسطه ها، ضمن پایین آوردن قیمت تمام شده محصول، توانسته مانع از افت کیفیت آن به علت بالا رفتن زمان انبارداری گردد. شما مصرف کنندگان عزیز می توانید برای خرید آب ژاول به سامانه فروش کیمیا تهران اسید مراجعه کنید و خریدی آسان و لذت بخش را تجربه نمایید.

مضرات آب ژاول

همان طور که در ابتدای مطلب اشاره کردیم، آب ژاول ماده ای سمی و خطرناک است. بنابراین نگه داری، حمل و هم چنین کار با آن نیازمند رعایت نکات ایمنی است تا از مضرات آب ژاول به دور بمانیم. خاصیت قلیایی شدید این ماده سبب شده تا تنفس، تماس پوستی و چشمی و بلعیدن این ماده، سبب وارد شدن آسیب به اندام و بافت های بدن شود و حتی فرد را تا سر حد مرگ به پیش براند. برای دور ماندن از مضرات آب ژاول، توصیه می شود از لباس های مناسب کار در محیط های شیمیایی بهره گرفته شود و هم چنین این ماده را به دور از مواد آتش زا و اسیدی قرار دهید.


09128708457

باما در تماس باشید

کیمیا تهران اسید | بزرگترین مرجع مواد شیمیایی

آمارگیر وبلاگ