در حال انتقال به بانک ... processing...

زاج سفید

تولید محتوا و سئو : نوآوران فرایند کیمیا | 17 خرداد 1400 | 11:07 وبلاگ شیمیایی

زاج سفید

یکی از قدیمی ترین ترکییاتی که موارد استفاده عدیده ای در صنعت، پزشکی و منازل دارد، زاج سفید است. این ماده ترکیبی طبیعی از سولفات و آلومینیوم است که به نوعی ضد عفونی کننده شهرت یافته است. زاج سفید در کنار این کاربرد، در صنعت هم موارد استفاده فراوانی دارد. اما باید اشاره کرد که موارد استفاده پزشکی آن بارز تر بوده و در این مطلب هم به گوشه ای از خواص پزشکی این ماده اشاره می کنیم. امروزه زاج سفید را در مراکز فروش مواد شیمیایی عرضه کرده و در گریدهای صنعتی و آزمایشگاهی تولید می کنند. تهیه نوع مرغوب این ماده کمک می کند تا نتیجه حاصله برای هر استفاده ای، بهتر و دقیق تر باشد. بنابراین اگر به دنبال خرید زاج سفید هستید، آن را از معتبر تربن مراکز که امتحان خود را از لحاظ کیفیت پس داده اند، تهیه نمایید. برای اطلاع از گوشه ای از خواص پزشکی این ماده ادامه این مطلب را مطالعه نمایید.

کاربرد زاج سفید

همان طور که اشاره شد، بخش عمده کاربرد زاج سفید در پزشکی و طب سنتی است و امروزه شاهد بهره برداری از آن به منظور استفاده های گوناگون زیبایی و پزشکی هستیم. این ماده طبیعی به علت بی ضرر بودن در صورت استفاده درست، عارضه جانبی بسیاری از مواد شیمیایی که جایگزین آن هستند را نداشته و به همین دلیل به شدت مورد استقبال افرادی است که به فکر سلامتی خود هستند. اما کاربرد زاج سفید دقیقا چیست و برای چه مصارفی از آن بهره گرفته می شود؟ این استفاده به چه اندازه و چگونه باید باشد که به مصرف کننده آن آسیبی وارد نشود؟ این مطلب شما را در زمینه استفاده های طبی و پزشکی زاج سفید آگاه می سازد. با بهره گیری از آموزه هایی که در ادامه توضیح داده شده اند، می توانید بدون ایجاد هیچ نوع عارضه جانبی از کاربرد زاج سفید برای بدن خود بهره ببرید.

خواص زاج سفید

با گریزی به خواص زاج سفید می توان علت این حجم از کاربردهای طبی و پزشکی را متوجه شد. زاج سفید ماده ای با طبع گرم و خشک است. از آنجایی که بسیاری از بیماری و عفونت ها ناشی از سردی بدن می باشد، می توان با بهره گیری از طبع گرم این ماده، به بسیاری از آنها غلبه کرد. به همین دلیل است که متخصصان طب سنتی مقابله با بیماری هایی نظیر سرطان (که ناشی از سردی بدن است) را از خواص زاج سفید بر می شمرند. هم چنین این ماده دارای طعم شور و خاصیت قابض و ضد عفونی کنندگی است. از این خاصیت در درمان بسیار از عفونت ها، زخم و بیماری های با منشا عفونی بهره گرفته می شود. از دیگر خواص زاج سفید می توان به بهبود کیفیت پوست، زیبایی و شاداب به نظر رسیدن آن و سلامت کلی بدن اشاره کرد. اما جزئیات بیش تر در این زمینه در ادامه این مطلب نشر داده شده است.

زاج سفید برای دندان

یکی از موارد استفاده قدیمی این ماده را می توان زاج سفید برای دندان دانست. این ماده می تواند باعث تسکین دردهای دندانی شود و با از بین بردن عامل عفونت در دندان و لثه، به بهبود ورم و دردهای دهان و دندان کمک شایانی کند. زاج سفید برای دندان مانند مسکنی عمل می کند و می تواند با التهاب های موجود در آنها مقابله کند. این ماده برای دهان کاربردهای دیگری هم دارد. افرادی که بوی بد دهان را تجربه می کنند، می توانند از زاج سفید به منظور رفع این بو بهره بگیرند. زاج سفید برای دندان و دهان در نقش خوشبو کننده هم عمل کرده و تنفسی خوشبو را به شخص می بخشد. می توان از زاج سفید به منظور نوعی داروی لثه و دندان ها بهره جست که طبیعی بوده و فاقد عارضه جانبی مسکن های شیمیایی می باشد.

جالب است بدانید که زاج سفید برای دندان نقش سفید کنندگی را نیز داراست و می توانید با بهره گیری از آن، لکه های زرد ایجاد شده ناشی از مصرف مواد غذایی را از بین ببرید. این ماده همزمان برای دهان و دندان چند نقش را ایفا می کند. از بین بردن بوی بد دهان و ایجاد تنفس خوشبو، از بین بردن التهاب های دندان و لثه ها و هم چنین سفید کردن دندان ها از مزیت های استفاده از این ماده برای دهان و دندان می باشد. باید اشاره کرد که این استفاده فاقد هر نوع عارضه جانبی بوده و به علت طبیعی بودن زاج سفید، انتخابی ایده آل و سالم برای بدن است.

زاج برای عفونت

یکی از مهم ترین کاربردهای این ماده را می توان ضد عفونی کننده آن دانست. زاج برای عفونت بسیار مناسب می باشد و می تواند به از بین بردن عوامل عفونت کمک شایانی کند. زاج برای عفونت زنان به شکل شیاف مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده می تواند قارچ و باکتری هایی که در محیط رحم فعالیت کرده و باعث عفونت شده اند، نابود سازد و به این شیوه عفونت زنان را از بین ببرد. هم چنین در از بین بردن عفونت های مجرای تنفسی شامل بینی و حلق هم موثر است و می تواند با از بین بردن عوامل مولد عفونت، به درمان شخص بیمار کمک شایانی کند. افرادی که دچار بیماری های التهابی گلو هستند و از سرفه و خس خس سینه رنج می برند، می توانند زاج سفید را به عنوان ماده ای ضد التهاب و تسکین دهنده امتحان کنند. زاج سفید قابلیت این را دارد که با عوامل بیماری زای مجرای تنفسی مقابله کرده و روند تسکین دردهای التهابی گلو و دهان را تسریع کند. هم چنین برای از بین بردن عفونت های دهانی نیز موثر است. به طور کلی این ماده ضد التهاب و آنتی باکتریال، به سلامت کلی سیستم تنفسی و از بین بردن عفونت های جدید و مزمن کمک شایانی می کند. امروزه شیاف های زاج سفید برای درمان عفونت روانه بازار شده اند. اما به شما توصیه می کنیم قبل از استفاده از این شیاف ها نظر پزشک خود را جویا شوید.

زاج سفید برای عفونت رحم

بسیاری از خانم هایی که  درگیر عفونت رحم می شوند، برای درمان خود از زاج سفید استفاده می کنند. اما آیا استفاده از این ماده می تواند عفونت رحم را درمان کند؟ آیا این ماده برای چنین استفاده ای بهداشتی است؟

واقعیت این است که زاج سفید دارای خاصیت آنتی باکتریال و ضد عفونی کننده می باشد. این ماده می تواند با عوامل بیماری زایی که در بدن حضور دارند، مقابله کرده و آنها را از بین ببرد. هم چنین به علت قابض بودن می تواند دیواره های داخلی واژن را سفت کرده و نتیجه ای مانند جراحی سفت کردن واژن را به شما می دهد. استفاده از دوش واژینال با استفاده از زاج سفید از زمان های دور در بین بانوان مرسوم بوده است. اما باید نسبت به تهیه نوع مرغوب آن و از مراکز مطمئن، اقدام نمود. هم چنین برای درمان عفونت رحم با استفاده از زاج سفید، لازم است تا با پزشک خود مشورت کرده و سپس برای این راه حل اقدام نمایید. اهمیت کیفیت بالای زاج سفید برای استفاده های پزشکی، لزوم تهیه آن از مراکز معتبر را بیش از سایر محصولات می سازد. در این بین می توان به کیمیا تهران اسید اشاره کرد که از مرغوب ترین و با کیفیت ترین محصولات و از جمله زاج سفید بهره می گیرد. این مجموعه هم چنین قیمت مناسبی را هم برای این فرآورده در نظر گرفته است که برای مصرف کننده گزینه ای ایده آل محسوب می شود.

خواص زاج سفید برای پوست

همان طور که اشاره شد، زاج سفید قابض بوده و دارای خاصیت سفت کنندگی می باشد. از این ویژگی زاج به منظور درمان شلی و افتادگی پوست استفاده می شود. هم چنین از این ماده به منظور درمان جوش و آکنه های پوستی بهره گرفته می شود. از آنجایی که منشا بسیاری از آکنه و جوش ها، فعالیت باکتری ها در منافذ پوست می باشد، با بهره گیری از خاصیت آنتی باکتریال زاج سفید می توان با آنها مقابله کرده و نسبت به درمان فرد گام برداشت. از دیگر خواص زاج سفید برای پوست می توان به ضد تعریق بودن آن اشاره کرد. افراد زیادی هستند که به جای استفاده از محصولات شیمیایی و مضر، بهره گیری از زاج سفید که ماده ای طبیعی است را برای از بین بردن عرق بدن خود به کار می گیرند. این ماده می تواند از تعریق بیش از حد بدن و ایجاد بوی نامطبوع آن پیش گیری کرده و به ویژه برای روزهای گرم تابستان انتخاب ایده آلی محسوب می شود. برای این منظور باید ابتدا زیر بغل خود را مرطوب کرده و سپس با مقداری از این ماده، موضع را مالش دهید. پس از چند دقیقه نسبت به آبکشی زیربغل خود اقدام نمایید. به همین سادگی می توانید از خاصیت ضد عرق زاج برای پوست خود بهره بگیرید.

زاج سفید در اسپند

استفاده از زاج سفید در اسپند از زمان های دوردست شایع و مرسوم بوده است. اما علت چیست؟ عده ای گمان می کنند که وجود زاج سفید در اسپند می تواند سبب از بین بردن چشم زخم شود. به همین دلیل از این ماده در اسپند بهره گرفته اند. اما واقعیت این است که وجود زاج سفید در اسپند می تواند سبب دور شدن حشرات از محیط شود و دلیل علمی استفاده از این ماده در اسپند نیز همین می باشد. هر چند گمانه زنی هایی در زمینه ضد عفونی کردن هوا و از بین بردن عوامل بیماری زا هم در مورد زاج سفید در اسپند عنوان می شود. اما مشخص شدن صحت این ادعا به بررسی های علمی بیش تری نیاز دارد. ههم چنین اگر در محیط بوی نامطبوعی وجود داشته باشد، با بهره گیری از زاج سفید در اسپند می توان با آن مقابله کرد. از بین بردن بوی بد محیط از ویژگی های مثبت زاج سفید است که فاقد هیچ نوع عارضه ای برای سیستم بویایی و تنفسی انسان می باشد و به طبیعی ترین شکل ممکن این کار را به انجام می رساند.

آیا زاج سفید خوراکی است؟

بیش تر موارد استفاده از زاج سفید را می توان به صورت موضعی دانست. کمتر دیده شده است که از زاج سفید به منظور استفاده های خوراکی بهره گرفته شود. با این حال در برخی مواد غذایی فرآوری شده شاهد استفاده از این ماده در مقادیر بسیار کم هستیم. به طور کلی باید اشاره کرد که زاج سفیدی که در مراکز فروش مواد شیمیایی و عطاری ها، خوراکی نمی باشد و برای استفاده موضعی فرمولاسیون شده است. به همین دلیل توصیه می شود به صورت سرخود از زاج سفید در مواد غذایی و خوراکی ها و یا به منظور استفاده های درمانی بهره نگیرید. بهتر است برای استفاده از این ماده، نحوه مصرف را از فروشنده جویا شوید و با آگاهی کامل از این ماده ارزشمند بهره گیرید. در این صورت شاهد فواید بی نظیر زاج سفید و تاثیری که در درمان بیماری ها دارد، خواهید بود.

قیمت زاج سفید

یکی از فاکتورهایی که در خرید یک ماده موثر است، قیمت آن می باشد. قیمت زاج سفید در بازار متنوع است و علت را باید تفاوت در کیفیت آن دانست. اما مرجع فروش کیمیا تهران اسید، از مراکزی است که قیمت زاج سفید را منصفانه و رقابتی در نظر گرفته است. کیمیا تهران اسید از تولید کنندگان مواد شیمیایی است و محصولات خود را به شیوه فروش مستقیم عرضه می کند. این مساله سبب شده است تا به علت حذف واسطه ها، قیمت تمام شده محصول، پایین تر از آنچه در بازار است، تمام شود. اگر شما هم جذب خواص عدیده زاج سفید برای سلامتی خود شده اید، می توانید آن را از سایت کیمیا تهران اسید سفارش دهید. با این کار خیالتان بابت کیفیت نهایی محصولی که به دستتان می رسد، راحت خواهد بود و می توانید حتی برای مصارف پزشکی هم از آن بهره گیرید. کیمیا تهران اسید هدف اصلی و اولویت خود را کیفیت محصولات خود نهاده است و برای رسیدن به این هدف تمام تلاش خود را به کار بسته است. هم چنین باید اشاره کرد که رضایت مصرف کنندگانی که تنها با یک بار خرید به مشتری همیشگی ما بدل شده اند، گواهی بر این ادعاست.


09128708457

باما در تماس باشید

کیمیا تهران اسید | بزرگترین مرجع مواد شیمیایی

آمارگیر وبلاگ