در حال انتقال به بانک ... processing...

اسید استیک

تولید محتوا و سئو : نوآوران فرایند کیمیا | 24 خرداد 1400 | 09:44 وبلاگ شیمیایی

اسید استیک

یکی از اسیدهای پر کاربرد و قدیمی را می توان اسید استیک دانست که از زمان های قدیم تولید و مورد استفاده قرار می گرفت. قدمت این ماده به سالیان دور بازمی گردد و با استفاده از تخمیر موادی که دارای قند و نشاسته بوده اند، اسید استیک تولید می شده است. اسید استیک را با نام جوهر سرکه و یا اسید سرکه هم می شناسند و از لحاظ بو و ظاهر، شباهت های زیادی بین این دو ماده دیده می شود. این ماده خورنده استفاده های زیادی در بخش های مختلف صنعت، پزشکی و حتی صنایع غذایی دارد. سالانه میزان زیادی از این ماده در سراسر دنیا تولید می شود و نیمی از تولیدات اسید استیک به آمریکا اختصاص دارد. اما شیوه تولید این ماده به چه نحو است و مصرف کنندگان این ماده آن را از کجا تهیه کنند که بالاترین کیفیت تولید را داشته باشد؟ در ادامه شما را با پاسخ این پرسش ها آشنا می کنیم.

طرز تهیه اسید استیک

اسید استیک را به دو شیوه سنتی و صنعتی تولید می کنند. شیوه سنتی درصد کمی از تولیدات جهانی را به خود اختصاص داده و همان شیوه تخمیر مواد غذایی نظیر انگور می باشد که دارای نشاسته و قند هستند. اما روش سنتی پاسخ گوی نیاز جهانی به این ماده در سطح بالا نیست و ضروری است تا برای رفع نیازهای صنعتی و پزشکی از شیوه های دیگری برای تولید انبوه اسید استیک بهره گرفته شود. طرز تهیه اسید استیک صنعتی به روش های گوناگونی انجام می شود که در ادامه به اختصار به توضیح آنها می پردازیم.

مرسوم ترین طرز تهیه اسید استیک را می توان واکنش بین متانول و کربن مونو اکسید دانست. خروجی این فرآیند را می توان تولید اسید استیک دانست.

CH3OH + CO = CH3COOH

روش دیگری که برای تولید اسید استیک وجود دارد، تخمیر فوری اتانول است. اکسید کردن فوری اتانول توسط هوا در حضور باکتری های خاصی سبب تولید اسید استیک می شود. رابطه این فرآیند به شکل زیر است.

C2H5OH + O2 = CH3COOH + H2O

امروزه روش های مدرن تر و کم هزینه تری هم برای تولید اسید استیک به وجود آمده که در حال گسترش و انبوه سازی می باشد.

خرید اسید استیک

اگر از مصرف کنندگان این ماده هستید، به شما توصیه می کنیم خرید اسید استیک را به کیمیا تهران اسید بسپارید. علت را باید در کیفیت بالای محصول تولید شده جست و جو کرد. اسید استیک در این مرجع با مدرن ترین شیوه های روز دنیا تولید می شود و کیمیا تهران اسید را به یکی از بزرگ ترین تولید کنندگان اسید استیک در ایران بدل ساخته است. خرید اسید استیک از این مرجع این اطمینان را به شما می دهد که محصولی مرغوب و با کیفیت را تهیه کرده اید. شما می توانید برای خرید اسید استیک ارزان قیمت و با کیفیت به سایت کیمیا تهران اسید مراجعه کرده و نسبت به تهیه این محصول اقدام نمایید.

قیمت اسید استیک

کیمیا تهران اسید، قیمت اسید استیک را نیز منصفانه و رقابتی در نظر گرفته است. قیمت اسید استیک در این مرکز به علت در میان نبودن واسطه ها و فروش مستقیم، به نسبت دیگر مراکز به شدت پایین تر است. این بدان معناست که شما محصولی با کیفیت را با قیمت مناسب از تولید کننده اسید استیک تهیه می کنید. برای خرید اسید استیک کافی است با کارشناسان بازرگانی این مجموعه تماس حاصل کرده و ضمن دریافت مشاوره رایگان محصولی از قیمت این محصول و سایر مشخصات کالا اطلاع کسب کنید.


09128708457

باما در تماس باشید

کیمیا تهران اسید | بزرگترین مرجع مواد شیمیایی

آمارگیر وبلاگ